КМУ розширив можливості для військових отримати високофункціональні протези
Кабміністрів підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
Covid –19 - літо 2021 - не час розслаблятись
Штам «Дельта», який зараз активно циркулює в Росії, може ще до кінця літа спричинити в Україні нову хвилю коронавірусу.
Цей штам раніше називали «індійським».
Потім ВООЗ його перейменувала, щоб уникнути дискримінації країн.
Графік нових випадків коронавірусу в Україні та Росії: створено інтерактивною програмою Financial Times.
Як інформує УМ, про це повідомляє Інститут проблем математичних машин і систем Національної академії наук України.
Українські науковці наголошують, що цей штам дуже поширився у РФ: на нього може припадати до чверті від усієї захворюваності на коронавірус у цій країні.
Через це у Росії стрімко погіршується ситуація з коронавірусом, особливо у двох найбільших мегаполісах країни — Москві та Санкт-Петербурзі.
«Число випадків хвороби у Москві за останній тиждень подвоїлось, а на стрімке зростання числа госпіталізацій в обох мегаполісах вказують неофіційні джерела, що відстежують ці дані (офіційна інформація з Росії щодо шпиталізацій відсутня)», — кажуть у НАН України.
Зростання захворюваності на коронавірус зараз відбувається лише у трьох країнах Європи — РФ, Великій Британії та Португалії.
Саме у цих державах, наголошують українські науковці, штам «Дельта» найбільше поширився.
У НАН України рекомендують розглянути варіант із встановленням додаткового контролю міграції між Україною та країнами, в яких стрімко поширюється штам «Дельта».
«За недостатнього контролю міжнародної міграції та недостатніх темпів вакцинації нова хвиля може початися навіть раніше за осінь», — вважають у НАНУ.
За інформацією російського уряду, упродовж останніх п'яти днів у Росії фіксують 12—15 тисяч випадків коронавірусу щодня.
З початку пандемії у цій країні вже виявили 5,2 млн хворих, 127 тис. померли від ускладнень захворювання.
Штам, який вперше виявили в Індії, має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини.
Всесвітня організація охорони здоров’явизнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже він є більш заразним — це вже четвертий штам, який змусив непокоїтися ВООЗ.
За даними департаменту громадського здоров'я Англії, цей штам у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації.
Також немає одностайності в думці щодо ефективності вже існуючих вакцин проти цього штаму.
Водночас, в індійському штаті Махараштра виявили поширення нового варіанту індійського штаму коронавірусу, який отримав назву «дельта плюс».
Про це повідомляє The Hindustan Times.
Усього було виявлено 20 випадків зараження новою мутацією в чотирьох районах штату.
МОЗ Індії повідомив, що новий штам, скоріше, викликає інтерес у дослідників, але поки не переведений в категорію мутацій, що викликають стурбованість.
Однак ,телеканал NDTV наводить слова глави Всеіндійського інституту медичних наук Рандіпа Гулер, який попередив, що штам може в майбутньому викликати занепокоєння, якщо його не вивчити.
Він пояснив, що нова мутація могла змінити властивості вірусу «у питанні заразності»і за його поведінкою необхідно спостерігати протягом кількох тижнів.
Кабміністрів підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
Першу в Україні підземну передову хірургічну групу відвідав Президент України Володимир Зеленський. >>
Листування з особами, які пов'язані з працівниками ДБР, прокуратури області та митницею виявили в телефоні екскерівниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи. >>
В Україні стартував перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин, у межах якого ветеринарним лікарям відкрили авторизацію. >>
Посадовців МСЕК і медустанов правоохоронці викрили в трьох областях України: за версією слідства вони були причетними до оформлення фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації. >>
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про вдосконалення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). >>