Беркутівці Ейсмонт і Мохонь вперше засуджені за розгін Євромайдану, фото

17:57, 14.06.2021
Беркутівці Ейсмонт і Мохонь вперше засуджені за розгін Євромайдану, фото

Суд визнав винними Мохоня та Ейсмонта у перевищенні службових повноважень, що супроводжувалось насильством.

Шевченківський суд Києва вперше в історії вітчизняного правосуддя оголосив  реальний вирок колишнім беркутівцям у справах Євромайдану.

 

Зокрема, двох колишніх працівників київського спецпідрозділу "Беркут" Віктора Ейсмонта та Володимира Мохоня було засуджено до трьох років позбавлення волі у справі про розгін Майдану 30 листопада 2013 року.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомила спільнота «Адвокатська Дорадча група» з посиланням на трансляцію засідання суду в понеділок.

 

Зокрема, за даними слідства, саме ці особи в листопаді 2013 року затримували активістів Майдану та складали на них незаконні адміністративні протоколи.

 

Суд визнав винними Мохоня та Ейсмонта за ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу про перевищення службових повноважень, вчинене групою осіб, що супроводжувалося насильством чи погрозою насильством. Крім ув'язнення, їм заборонили на 3 роки обіймати будь-які посади у правоохоронних органах.

 

 

Водночас суд звільнив обвинувачених від покарання за статтями про перешкоджання мирним зібранням та службове підроблення через те, що термін давності сплив.

 

Прокурор у справі Олег Багнюк зазначив, що просив для обвинувачених 6 років позбавлення волі, але суд частково не врахував їхню кваліфікацію про дії у складі організованої групи та виконання злочинного наказу.

 

"Ми вважаємо, що це був наказ і саме ця кваліфікація відповідала фактичним обставинам. Обвинувачені не надавали жодних показів", — сказав пан Багнюк.

 

За словами прокурора, захисники Ейсмонта і Мохоня наполягали, що вони не вчиняли інкриміновані злочини. Але Багнюк зазначив, що Ейсмонт до сьогодні працював у поліції, але звільнити його зможуть лише після того, як вирок набуде чинності — тобто після розгляду апеляції, якщо її подаватимуть.

 

 

Адвокатка потерпілих активістів Майдану Євгенія Закревська заявила, що це перший реальний вирок ексберкутівцям у справах Майдану і перший обвинувальний вирок щодо подій 30 листопада 2013 року.

 

За даними слідства, в одному з епізодів матеріалів провадження Віктор Ейсмонт і Володимир Мохонь затримали потерпілого Максима Федяя біля стели на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року. Вони склали проти активіста рапорт про адміністративне правопорушення, куди, за даними слідства, внесли неправдиві відомості, які згодом скасував апеляційний суд.

 

Суд також задовольнив позов потерпілого Федяя до Ейсмонта, Мохоня, а також до Головного управління Нацполіції в Києві та до МВС про відшкодування моральної шкоди у розмірі 400 тисяч гривень.

 

Наразі обвинувачені мають 30 днів на оскарження судового вироку в апеляційній інстанції.

 

Зауважимо, що засуджений Ейсмонт був помічником скандального екснардепа Євгена Дейдея і працював у полку поліції особливого призначення №1. Дейдей публічно захищав Ейсмонта: мовляв, той сумлінно виконував наказ, а згодом був у АТО. 

 

Раніше начальник поліції Києва Андрій Крищенко повідомляв, що Ейсмонт у 2015 році успішно пройшов атестацію і за період служби зарекомендував себе позитивно.