«На щиті»: в Україну з рф повернуто тіла 501 загиблого
Із Росії в Україну 16 липня повернули тіла ще 501 загиблого. Росіяни стверджують, що це тіла українських військових. >>
Колишній посол України в республіці Білорусь Роман Безсмертний
Запрошення незаконно обраним президентом Білорусі Олександром Лукашенком терористів «ЛНР» у свою країну для проведення «слідчих дій» щодо заарештованого опозиціонера Романа Протасевича є спробою визнати квазіутворення Донбасу.
У діях Лукашенка є небезпечна для України складова.
Як інформує УМ, таку думку в ефірі телеканалу OBOZREVATEL висловив дипломат, колишній посол України в Білорусі Роман Безсмертний .
«Подібні тези намагаються зірвати з місця позицію України», – наголосив він.
«За останні три дні Лукашенко весь час змінює свою позицію. Це свідчить про те, що насправді навіть ті рішення, які вже ухвалені, спричиняють серйозний тиск на самого Лукашенка. Він це розуміє і починає маневрувати і шукати відповідь. Але ця відповідь виглядає як писк мишеняти», – заявив дипломат.
За його словами, запрошення представників «слідчих органів» «ЛНР» у Білорусь має більшою мірою політичний, аніж правовий зміст.
Утім, Безсмертний наголосив і на важливому юридичному нюансі цього кроку.
«У цих подіях є дуже небезпечна складова. Визнання подібних утворень на українському Донбасі можливо декількома шляхами. Один із них – це визнання по факту. Бо що значить допустити на свою територію для проведення слідства? Це означає визнати це утворення як відповідне самостійне», – сказав він.
Роман Безсмертний вважає, що такі дії можливі тільки тоді, коли між державами існують відповідні оформлені стосунки і підписана угода про правову допомогу.
І уже в рамках такої допомоги можливо допускати слідчі, прокурорські, судові органи до процесуальних дій.
Дипломат висловив переконання у тому, що заява Лукашенка має на меті змінити позицію країн, що ухвалили санкції проти режиму в Білорусі чи планують їх ухвалити.
«Подібні тези намагаються зірвати з місця позицію України, позицію тих, хто вже ухвалив рішення щодо санкційних дій, і тих, хто ще готується ухвалити такі рішення. Тому що в політичний спосіб він нібито підтискає Україну до необхідності маневрувати так, як маневрує він», – наголосив Безсмертний.
Нагадаємо, що так звана генеральна прокуратура «ЛНР» звернулася до білоруських правоохоронців з вимогою видати їм Романа Протасевича, який нібито причетний до військових злочинів на Донбасі.
У відповідь Олександр Лукашенко запросив «слідчі органи» квазіреспубліки до Білорусі.
Із Росії в Україну 16 липня повернули тіла ще 501 загиблого. Росіяни стверджують, що це тіла українських військових. >>
Вранці у четвер, 16 липня, в Києві, поблизу Офісу президента, та в низці інших міст по всій країні проходять акції на підтримку в.о. міністра оборони Михайла Федорова. >>
Гучні злочини, скоєні за кордоном українцями, виглядають як елементи однієї гібридної кампанії. Кожного разу ворожа пропаганда використовує ці кейси для підриву міжнародного іміджу України >>
У середу, 15 липня, Михайло Федоров заявив, що піде з посади керівника Міноборони. Перед гучною заявою молодого міністра низка медіа й нардепів писали, що президент Володимир Зеленський хоче замінити його. >>
В юридичній та цифровій опинилися ізоляції Іноземні громадяни, які добровільно стали на захист України – вони не отримують військових квитків, не мають доступу до застосунку "Армія+", а в штабах окремих бригад з них вимагають гроші за оформлення статусу учасника бойових дій. >>
У першому читанні Верховна Рада України 14 липня підтримала законопроєкт, який передбачає посилення відповідальності за виготовлення і розповсюдження дитячої порнографії, а також декриміналізацію дорослого порноконтенту. >>