У комунальників Києва провели 31 обшук

15:38, 14.05.2021
У комунальників Києва провели 31 обшук

За інформацією голови ДФС Вадим Мельник - столичних комунальників добряче "потрясли"

Співробітники Головного управління Державної фіскальної служби столиці за процесуального керівництва Київської прокуратури за останні дні провели 31 обшук на комунальних підприємствах столиці та у їхніх підрядних компаніях. За результатами проведених процесуальних заходів вручено 11 повідомлень про підозру.

 

Обшуки проведено у межах розслідування кримінальних проваджень щодо ухилення від сплати податків та зловживання повноваженнями.

 

Як інформує УМ, про це 14 травня повідомив голова ДФС Вадим Мельник у Фейсбуці. 

 

За його даними, «загальна сума ухилень, докази відносно яких отримала ДФС завдяки вилученню первісної фінансово-господарської документації, перевищує 100 млн гривень, що еквівалентно вартості 150 тис. доз вакцин від коронавірусу, яких гостро потребує система охорони здоров'я і українське суспільство загалом».

 

«Забезпечити економічну безпеку держави неможливо без викорінення протиправних схем із привласнення публічних фінансів столиці, яка є найбільшим генератором валового національного доходу України. Впевнений, що саме Київ має задавати тренди у боротьбі з правопорушеннями у сфері оподаткування, масштабуючи цей досвід на регіони нашої країни. Діям осіб, причетних до привласнення корупційної ренти у столиці, буде надана відповідна правова кваліфікація», - наголосив голова ДФС.

 

Нагадаємо, що 12-13 травня в ряді комунальних підприємств Києва та деяких департаментах КМДА правоохоронні органи провели обшуки.

 

У свою чергу, Київський міський голова Віталій Кличко заявив, що вважає обшуки у столичних комунальних підприємствах тиском на місцеву владу, а також особистим тиском на нього.