Степанов планує запустити ковідний сертифікат до 1 липня

17:38, 06.05.2021
Степанов планує запустити ковідний сертифікат до 1 липня

Документ розроблять з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ.

Україна планує у найкоротші терміни розробити ковідний сертифікат, аби він уже запрацював з 1 липня 2021 року.

 

Як повідомляє Україна молода, про це заявив міністр охорони здоровʼяМаксимСтепанов у четвер.

 

Зауважимо, що ковідні сертифікати — це робоча назва внутрішнього документа, який міститиме дані про вакцинацію, негативні результати ПЛР-тестів або одужання від COVID-19.

 

Дані вноситимуть через електронну систему охорони здоровʼя, асамсертифікатможнабудеотриматиулікаря або згенерувати у додатку «Дія».

 

«Вважаю, що нам це треба запускати всередині країни у максимально стислі терміни, якщо не в червні, то щоб із 1 липня він у нас на повну запрацював», — зазначив Степанов й додав, що потім український сертифікат інтегрують із європейським.

 

До їхнього впровадження українці, яким зробили дві дози щеплення, зможуть отримати за запитом паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке наразі є чинним.

 

У МОЗ України наголошують, що документ розроблять з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ.

 

«Його мета – вільне та безпечне пересування громадян під час пандемії коронавірусу. Дані вноситимуть через електронну систему охорони здоров’я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати у додатку чи порталі «ДІЯ», – повідомляє МОЗ.

 

За словами Степанова, власники сертифікатів будуть мати «певні переваги», але не уточнив які.

 

При цьому, з 15 червня у країнах Європейського Союзу вже діятимуть санітарні сертифікати, що містять інформацію про щеплення, результати ПЛР-тестів та іншу інформацію для полегшення подорожей під час пандемії коронавірусу.

 

Як повідомляла "УМ", країни ЄС планують дозволити в'їзд лише вакцинованим туристам.