До країн ЄС подорожує найбільше українців попри пандемію

18:26, 05.05.2021
До країн ЄС подорожує найбільше українців попри пандемію

В першому кварталі 2021 року прикордонники оформили в обох напрямках майже 4,3 млн громадян України.

Кількість українців, які виїжджають за кордон зменшилася майже утричі за перші три місяці 2021 року в порівняні із відповідним періодом 2020-го.

 

Так, в першому кварталі 2021 року співробітники Держприкордонслужби оформили в обох напрямках майже 4,3 млн громадян України. Тоді як у першому кварталі 2020 року - майже 11 млн українців.

 

Як повідомляє Україна молода, про це інформує ДПСУ.

 

Зазначається, що найбільше українців перетнуло кордон за цей термін з країнами ЄС по сухопутній ділянці - понад 2,4 млн.

 

З них кордон із Польщею на виїзд та в'їзд перетнуло понад 1,5 млн наших громадян, ще понад 640 тисяч українців перетинало кордон з Угорщиною, більше ніж 213,5 тисячі - з Румунією та близько 90 тисяч - зі Словаччиною.

 

«І це тільки сухопутна наземна ділянка кордону. Адже більше 1,3 млн українців, знову ж таки в обидва напрямки, подорожували повітряним шляхом. Найменш привабливою для українців залишилася морська ділянка кордону - 27 тисяч осіб», - поінформували у Держприкордонслужбі.

 

І додали, що наші співвітчизники, хоч значно рідше, але обирали й інший напрямок поїздок - це РФ, Молдова та Білорусь, куди на виїзд/в’їзд подорожувало 316, 97 та 66 тисяч українців відповідно.

 

Варто зазначити, що за аналогічний період 2020 року до(з) РФ, Молдови та Білорусі їздило набагато більше 1,2 млн, 550 тис. та 520 тисяч громадян України.

 

Водночас у порівнянні з трьома першими місяцями минулого року спостерігається, хоч і не значне, однак збільшення пасажиропотоку до таких країн як Туреччина, Домініканська Республіка, Нідерланди, Мальдіви, Танзанія, Шрі-Ланка, Чорногорія, Австралія та Північна Македонія.

 

Як повідомляла "УМ", українські туристи опинилися на першому місці серед іноземців, які відвідували палац Топкапи в Стамбулі у цьому році.