України замало: рф пригрозила вгатити по Польщі
Відкриття у Польщі бази протиракетної оборони США в Міністерстві закордонних справ росії назвали провокацією та пригрозили потенційним ударом по ній. >>
Прокол путінської розвідки
Завдяки Україні були викриті російські розвідники, котрі залишаються у центрі європейської уваги та скандалів.
Як інформує УМ, про це йдеться у розслідуванні видання Bellingcat.
У Болгарії шістьох росіян підозрюють у причетності до вибухів на складах зі зброєю.
Ця зброя належала болгарському бізнесмену Еміліану Гебреву.
Його ж зброя зберігалася на чеських складах, де також стались вибухи.
У яких також офіційно звинувачують Росію.
Усі ці дипломатичні сандали почались із того, що після початку війни на Донбасі Кремль намагався перешкодити поставкам зброї в Україну.
Після того, як у Чеській Республіці виявили російский слід у вибухах на складі боєприпасів, один із колишніх міністрів оборони Болгарії закликав відновити розслідування щодо подібних вибухів, які мали місце на військових складах цієї країни.
Новий аналіз даних вказав на можливий зв'язок між російським Головним розвідувальним управлінням генштабу Російської Федерації та низкою вибухів на військових складах Болгарії.
Останній з серії інцидентів стався у 2020 році у місті Казанлик.
Під час вибухів на заводі у Вазові навесні 2015 року щонайменше шість росіян, яких ідентифікували як агентів ГРУ, регулярно приїжджали та виїжджали до Болгарії.
Крім того, дані про польоти та інформація про відстеження GPS, вперше зібрані Bellingcat, вказують на присутність ще одного агента ГРУ від дати вибухів 2014 року.
Розслідувачі також заявляють, що всі трагедії стались приблизно за одним сценарієм: вибухам передували пожежі, після яких спрацьовували дистанційно керовані вибухові пристрої.
Продукція на болгарських арсеналах, так само як і на чеських складах, пов’язана із болгарським торговцем зброєю Еміліаном Гебревим.
Цю продукцію передбачалося відправити на експорт в Україну та Грузію, які мали збройні конфлікти із Росією.
При цьому прокуратура Болгарії визнала, що має підстави для припущення зв’язку між спробою отруєння Гебрева і вибухами на військових складах у Болгарії та Чехії, а також щодо причетності до цих інцидентів російських громадян.
Мова йде про співробітників спецпідрозділу ГРУ 29155.
Це невеликий диверсійний підрозділ російської розвідки, який спеціалізується на диверсійній та "брудній" роботі за межами Росії.
До нього входять приблизно 30 осіб.
Серед операцій, у яких підозрюють співробітників цього підрозділукампанія політичної дестабілізації в Молдові у 2016 році; участь у спробі просербського держперевороту в Чорногорії у 2016 році; спроби отруїти болгарського торговця зброєю Еміліана Гебрева у 2015 році; участь у демонстраціях на підтримку незалежності Каталонії у 2017 році; участь у спробі отруєння "Новачком" Сергія і Юлії Скрипалів у 2018 році.
При цьому європейські воєнні експерти зазначають: про спецоперації цього підрозділу стало відомо не через низький професіоналізм виконавців.
Про них стало відомо тому, що перед співробітниками ГРУ стояло завдання виконати операцію за будь-яку ціну.
При цьому завдання зберігати особливу секретність перед ними просто не ставили.
Зараз всі співробітники підрозділу 29155 викриті журналістами-розслідувачами видання Bellingcat.
Лідер групи розслідувачів Bellingcat Христо Грозєв, який вивчав роботу російських агентів, каже, що жоден із членів цієї групи, які раніше працювали під прикриттям, після 2019 року не брав участі в міжнародних операціях.
Після того, як розслідувачі їх розсекретили, опублікувавши дані їхніх паспортів, будь-яка спецслужба світу могла б їх вирахувати.
Ті скандали які зараз вирують навколо причетності росіян до вибухів на європейських арсеналах, розпочались через Україну.
За словами Грозєва, цей підрозділ займався забезпеченням інтересів міністерства оборони Росії.
Тому кожного разу, коли Росія розпочинала нову війну – співробітники 29155 ставали активнішими.
У 2014-215 році цей відділ ГРУ займався супроводом війни в Україні.
Україна досі не має власних заводів із виробництва спеціалізованого пороху, детонаторів, гільз і снарядів патронів.
Ми мусимо все це експортувати. Експортувати їх ми можемо або з Росії, що навіть теоретично неможливо, або з країн колишнього Варшавського договору, які мають відповідну техніку.
Це – Чехія, Словаччина, колишні країни Югославії, Болгарія, Румунія.
Знищення там резервів вплинуло на нашу обороноспроможність.
Колосальні військові операції проводяться, природньо, коли є запас боєприпасів– ми живемо в обмеженому його режимі,
наголошують військові експерти.
Також вони зазначають, що Україні варто переглянути історію із вибухами на українських арсеналах.
Відкриття у Польщі бази протиракетної оборони США в Міністерстві закордонних справ росії назвали провокацією та пригрозили потенційним ударом по ній. >>
У Збройних силах України створено першу школу підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів. >>
Російські окупаційні війська в четвер, 21 листопада, завдали ракетного удару по Кривому Рогу: за попередніми даними постраждали 15 людей. >>
Через загрозу атаки дронів російське відомство цивільної авіації тимчасово закривало аеропорт Волгограда, а в Ростовській області заявили про влучання в один із «промислових об’єктів». >>
У результаті російської атаки Дніпра пошкоджене промислове підприємство і спалахнули дві пожежі у місті. >>
Урядовці Великої Британії заявляють, що США дозволили Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів по РФ. "Переломний момент" настав, коли росія залучила до війни солдатів КНДР. >>