Сакральне сяйво перемоги: поблизу Жовкви відроджуються традиції українського іконопису
«Сим знаком переможеш» — таку назву має проєкт, який наповнив сучасниммистецтвом, пов’язаним з духовною спадщиною, місто Жовкву та околиці. >>
Православна церква України отримає Благодатний вогонь з Єрусалиму на Великдень. Святе Світло доставлять звичайним авіарейсом до Києва і привезуть до Михайлівського Золотоверхого собору в неділю о 10.00 ранку.
Як повідомляє Україна молода, про це поінформував речник ПЦУ, архієпископ Чернігівський та Ніжинський Євстратій Зоря у суботу ввечері.
За його словами, церква шанує Святе Світло як видимий знак благословення від Гробу Господнього. Водночас він зауважив, що сутність і значення Великодня не можуть і не повинні зосереджуватися на привезенні та поширенні Святого Світла.
«Тим більше дещо блюзнірське є у намаганнях до Святого Світла прив‘язати визнання або заперечення дії благодаті Божої в Церкві - так, ніби Православ‘я є «релігією вогнепоклонників», - наголосив Євстратій Зоря.
Архієпископ нагадав, що звичай привозити Святе Світло у ніч Великодня – новий, і він виник нещодавно, лише після поширення авіаперельотів. У давнину ж такого звичаю не існувало - у часи середньовіччя деякі паломники вже через багато місяців після Пасхи доставляли в наші краї Святе Світло.
«Привезення до Михайлівського Золотоверхого собору Києва Святого Світла очікується приблизно о 10 годині ранку 2 травня, завдяки звичайному авіарейсу», - наголосив речник ПЦУ.
І додав, що немає жодної вагомої потреби витрачати шалені кошти на чартерні рейси, особливо в час пандемії, аби лише на кілька годин раніше привезти Святе Світло.
Водночас, предстоятель ПЦУ Епіфаній раніше казав про це в інтерв’ю Радіо Свобода, передає «УМ».
«Ми не будемо замовляти чартерного літака. Але, як в минулому році, так і в цьому році ті компанії, які будуть звершувати якісь перельоти в цей час, - це можуть бути технічні якісь, - і вони пообіцяли, що в цьому році також доставлять нам Святе світло, Благодатний вогонь, як ми називаємо. Можливо, не в той час, коли ми бажали, - ввечері, відразу за декілька годин (після сходження Благодатного вогню у храмі Гроба Господнього - ред.). Це може бути і вранці вже в неділю, але обов’язково ми це світло отримаємо і розповсюдимо по Україні», – сказав митрополит Київський і всієї України.
Тоді як РПЦ в Україні традиційно організувала чартерний рейс для доставки Благодатного вогню з Єрусалиму і вже в суботу ввечері російський митрополит Антоній привіз його до Києва.
Як повідомляла «УМ», у 2020 році ПЦУ отримала Благодатний вогонь безкоштовно за сприяння авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» та посольства України в Ізраїлі.
Літак МАУ, який привіз вогонь, виконував рейс Київ – Шанхай – Тель-Авіа – Київ та доправляв гуманітарний вантаж медичного призначення з Китаю до Ізраїлю.
Тоді керівництво ПЦУ вирішило не витрачати гроші на чартер, що доставити Благодатний вогонь якнайшвидше (чартери для цих цілей регулярно організовує РПЦ в Україні), а навпаки, на ці кошти вирішили закупити медичне обладнання для дітей і засоби захисту для лікарів.
«Сим знаком переможеш» — таку назву має проєкт, який наповнив сучасниммистецтвом, пов’язаним з духовною спадщиною, місто Жовкву та околиці. >>
Напередодні Дня працівників освіти Президент Володимир Зеленський відзначив українських освітян державними нагородами та почесними званнями. >>
Епіцентр землетрусу зафіксований у 8 кілометрах від гори Афон, яка є святинею православного світу. >>
Зранку 18 вересня Служба безпеки України проводить обшуки Свято-Введенському чоловічому монастирі УПЦ МП на столичному Печерську. >>
Президент України Володимир Зеленський 29 серпня звернувся до українців у День пам'яті захисників України. Він наголосив, що трагедія під Іловайськом у серпні 2014 року - спланований, цинічний російський злочин. >>
Рішення України заборонити діяльність в країні російської церкви.Папа Римський Франциск засудив у неділю, 25 серпня. >>