Прокуратура позивається за винищення лісу Гуцульщини на рекордну суму
Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Івано-Франківщини звернулися до суду про стягнення з ДП «Ліси України» майже 387 мільйонів гривень. >>
Київський апеляційний суд за клопотанням слідчого управління розслідування корупційних злочинів Головного слідчого управління Нацполіції та процесуального керівництва офісу генерального прокурора 28 квітня ухвалив рішення щодо відсторонення від посади керівника Національної академії аграрних наук, повідомила пресслужба НПУ.
Нагадаємо, слідчі Нацполіції подали клопотання до суду про обрання директору Національної академії аграрних наук України Ярославу Гадзалу запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення його від посади.
Керівника НААН України підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Зокрема, директор сприяв у призначенні на посаду керівника одного з державних підприємств, що входять у структуру НААН України.
У свою чергу, новопризначений керівник мав не перешкоджати укладанню договорів про спільну діяльність між держпідприємством та конкретно визначеними суб’єктами господарської діяльності.
Також правоохоронці встановили, що підозрюваний сприяв зарахуванню цієї ж особи до списку претендентів на заміщення вакансій академіків і подальшій передачі відповідних матеріалів на розгляд Президії НААН. За свою допомогу фігурант отримав «подяку» — елітний позашляховик.
За прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років iз позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років iз конфіскацією майна.
У листопаді минулого року слідчі Головного слідчого управління Національної поліції України викрили керівників Національної академії аграрних наук України та структурних підрозділів, які налагодили схему розкрадання та привласнення майна академії. Тоді під час обшуків у приміщенні НААН поліцейські вилучили арсенал зброї.
Тетяна МІЩЕНКО
Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Івано-Франківщини звернулися до суду про стягнення з ДП «Ліси України» майже 387 мільйонів гривень. >>
Озброєний чоловік у Мексиці виліз на вершину піраміди Місяця і почав стріляти в туристів: загинула одна людина, ще 13 поранені. >>
Служба безпеки та Національна поліція затримали у Житомирі організатора підпільної ботоферми, яку рашисти використовували для проведення інформдиверсій проти України. >>
Сергій Бескрестнов ("Флеш"), радник міністра оборони, заявив, що росіяни намагались його вбити за допомогою реактивного дрона. >>
Відкрито кримінальне провадження за фактом неналежного виконання службових обов'язків працівниками поліції під час терористичного акту в Києві 18 квітня 2026 року. >>
Франція та Австрія приєднались до Спеціального трибуналу, який розслідуватиме злочин агресії Росії проти України. >>