У Національній академії аграрних наук відсторонили від посади її президента

12:54, 29.04.2021
У Національній академії аграрних наук відсторонили від посади її президента

Президенту Національної академії аграрних наук України Ярославу Гадзалу інкримінують серйозні звинувачення

Київський апеляційний суд 28 квітня відсторонив від посади керівника Національної академії аграрних наук (НААН) України Ярослава Гадзала. Посадовець Національної академії аграрних наук підозрюється у скоєнні корупційного злочину – хабарництві.

 

Як інформує УМ, про це повідомили 29 квітня в управлінні комунікації Нацполіції.

 

За даними слідства, керівник НААН сприяв у призначенні на посаду очільника одного з державних підприємств, що входять у структуру академії. Натомість новопризначений керівник мав не перешкоджати укладанню договорів про спільну діяльність між держпідприємством та певними компаніями.

 

Окрім цього, правоохоронці вважають, що підозрюваний сприяв зарахуванню цієї ж особи до списку претендентів на заміщення вакансій академіків і подальшій передачі відповідних матеріалів на розгляд президії НААН. За це він нібито отримав елітний позашляховик.

 

Після відкриття кримінального провадження за ч.3 ст. 368 (Хабарництво) Кримінального кодексу України слідчі Нацполіції подали клопотання до суду про арешт директора НААН та відсторонення його від посади.

 

Наразі досудове розслідування триває.

 

Додамо, що раніше президенту Академії аграрних наук Гадзалу повідомили про підозру у втручанні у роботу правоохоронців.

 

Варто зауважити, що керівник НААН України підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України: зокрема, директор сприяв у призначенні на посаду керівника одного з державних підприємств, що входять у структуру НААН України. У свою чергу новопризначений керівник мав не перешкоджати укладанню договорів про спільну діяльність між державним підприємством та конкретно визначеними суб’єктами господарської діяльності.

 

Також правоохоронці встановили, що підозрюваний сприяв зарахуванню цієї ж особи до списку претендентів на заміщення вакансій академіків і подальшій передачі відповідних матеріалів на розгляд Президії НААН. За свою допомогу фігурант отримав «подяку» – елітний позашляховик.

 

За прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.