Антитерористичні навчання СБУ пройдуть у більшості регіонів України

15:54, 19.04.2021
Антитерористичні навчання СБУ пройдуть у більшості регіонів України

У СБУ регулярно проводять навчання аби не втрачати навички в наш неспокійний час

СБУ проводить та планує масштабні багатоетапні антитерористичні навчання у більшості областей України. Під час тренувань посилена увага приділяється відпрацюванню дій із захисту стратегічно важливих об’єктів та кордонів держави.

 

Як інформує УМ, про це повідомили в СБУ 19 квітня на своєму сайті.

 

Метою проведення заходів є удосконалення міжвідомчої взаємодії з протидії можливим терористичним і диверсійним загрозам.

 

В ході тренувань під посиленим захистом перебувають об’єкти критичної інфраструктури, у тому числі енергетичної і транспортної системи.

 

У навчаннях беруть участь регіональні підрозділи СБУ, Національної поліції, Держприкордонслужби, Національної гвардії, Збройних Сил України, Держслужби з надзвичайних ситуацій, а також представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

 

Тренувальні заходи проводяться в умовах максимально наближених до реальних та з неухильним дотриманням прав і свобод громадян.

 

Під час навчань в окремих районах можливе тимчасове запровадження особливого режиму, зокрема обмеження або заборона руху транспортних засобів і пішоходів, перевірка документів, що посвідчують особу, огляд автомобілів тощо.

 

У СБУ звернулися до громадян України із розумінням поставитися до тимчасових незручностей і належним чином реагувати на законні вимоги правоохоронців.

 

Крім того, у спецслужбі попросили громадян інформувати правоохоронців за номером телефону довіри 0 800 501 482 у випадку:

 

прибуття чи перебування підозрілих осіб, які виявляють підвищений інтерес до військових об’єктів, будівель органів державної влади, об’єктів критичної інфраструктури та місць масового перебування людей;

появи підозрілих транспортних засобів чи безпілотних літальних апаратів поблизу стратегічних об’єктів;

виявлення підозрілих предметів чи засобів ураження;

отримання інформації про наміри здійснення терористичної і диверсійної діяльності або інших протиправних дій.

 

У СБУ подякували співгромадянам за розуміння необхідності проведення антитерористичних навчань.

 

Нагадаємо, що минулого тижня тренувальні заходи почалися, зокрема, у Харківській, Херсонській та Сумській областях.