Україна висилає старшого дипломата посольства Росії

20:27, 17.04.2021
Україна висилає старшого дипломата посольства Росії

Старший дипломат посольства Росії в Києві може збирати валізи до Москви.

Старший дипломат посольства Росії в Києві має залишити територію України впродовж 72 годин, починаючи із 19 квітня.

 

Такою є дзеркальна відповідь офіційного Києва на провокаційне затримання, а згодом і рішення вислати українського консула в Санкт-Петербурзі з території Росії.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко у коментарі ЗМІ в суботу.

 

«На тлі ескалації Російською Федерацією безпекової ситуації та масованої антиукраїнської пропаганди російська сторона продовжує провокації проти співробітників дипломатичних установ України в Росії. Висловлюємо рішучий протест щодо неправомірного затримання 16 квітня співробітника Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі та надання йому припису залишити територію РФ до 21 квітня. Повністю відкидаємо висунуті консульському співробітнику звинувачення», - йдеться у заяві вітчизняного зовнішньополітичного відомства.

 

Зазначається, що такі дії російської влади грубо порушують Віденську конвенцію про дипломатичні зносини від 1961 року і Віденську конвенцію про консульські зносини від 1963 року та вкотре підтверджують обраний Росією курс на подальше загострення з Україною.

 

«У відповідь на зазначену провокацію старший дипломат посольства Росії в Києві має залишити територію України впродовж 72 годин, починаючи із 19 квітня», - констатували в МЗС України.

 

Як повідомляла «УМ», співробітники ФСБ Росії затримали і протягом кількох годин утримували консула України Олександра Сосонюка. Згодом стало відомо, що консул має залишити територію РФ впродовж трьох діб.