Уманські перипетії: поблизу могили цадика Нахмана незаконно зводять готель, фото
В Умані, що на Черкащині, відбувається незаконне будівництво готелю біля могили цадика Нахмана, що є важливим місцем паломництва для єврейської громади. >>
Православні під час карантину можуть пом'янути померлих в режимі онлайн і не йти до церкви.
Батьківська субота – так у православних християн традиційно називають день 10 квітня.
В цей день згадують не тільки померлих батьків, але і взагалі всіх рідних і близьких, які пішли в світ інший: друзів, знайомих, колег.
Як інформує Україна молода, на час карантину в Православній церкві України нагадують, що віруючі можуть подати онлайн-записки за здоров’я та упокій близьких вам людей саме в суботу.
«Дорогі брати і сестри, Православна Церква України продовжує приймати щосуботи онлайн-записки за здоров’я та упокій близьких вам людей. Записки можна подати впродовж сьогоднішнього дня, 10-го квітня, за цим посиланням», - повідомили у Помісній церкві.
Нагадаємо, що у батьківську суботу прийнято відвідувати могили померлих родичів і бувати у храмах, щоб поставити поминальні свічки і помолитися за душі померлих. У Вселенську суботу пом'янути потрібно і інших померлих знайомих, які були вам дорогі.
Зокрема, в пам'ять про померлу людину можна влаштувати поминальний обід. Проте ставити на стіл алкоголь не можна, як і залишати на могилці тютюн чи алкоголь, навіть якщо небіжчик «поважав» ці речі.
Згадуючи про покійних, їх не можна критикувати, засуджувати або в чомусь дорікати, згадувати минулі образи. Як кажуть, про мертвих треба говорити добре, або мовчати.
Не можна у батьківську суботу проводити гучні розважальні заходи, з'ясовувати стосунки й лаятися.
Краще відкладіть домашню роботу на потім, щоб був час зробити те, що необхідно в цей день і вшанувати пам'ять померлих.
Церква нагадує, що на дворі Великий піст, тому 10 квітня не допускається ніяких пишних застіль. Звичайно, заборонено вживати в їжу будь-які продукти тваринного походження, а також алкоголь.
Наступного разу Батьківська субота пройде 11 травня, вже після того, як завершиться пост.
Всього за православним календарем заплановано кілька батьківських субот у 2021 році:
6 березня була Вселенська батьківська субота м'ясопусна. Щорічно відзначають в останню суботу перед Великим Постом.
27 березня, 3 квітня, 10 квітня - Батьківські суботи під час Великого посту.
11 травня - Радониця, наголошується на 9-й день після Великодня. Вважається найбільш відомим поминальним днем. Рідних поминають великодньою трапезою, відвідують кладовища.
19 червня - Троїцька Вселенська батьківська субота, відзначається напередодні Святої Трійці.
6 листопада - Дмитрівська батьківська субота - на честь мученика Дмитра Солунського, остання в році.
Як повідомляла "УМ", нещодавно сотні вірян молилися без масок за припинення пандемії в Успенському соборі Києво-Печерської лаври, яку орендує РПЦ в Україні.
В Умані, що на Черкащині, відбувається незаконне будівництво готелю біля могили цадика Нахмана, що є важливим місцем паломництва для єврейської громади. >>
Унаслідок чергової російської ракетної атаки вранці 20 грудня в Києві пошкоджено унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел. >>
Служба безпеки зібрала масштабну доказову базу на чотирьох високопоставлених російських кліриків, які поширюють кремлівський режим на тимчасово окупованій частині території України. >>
У Фрпнції, в Соборі Паризької Богоматері, в неділю 8 грудня, пройшла перша після руйнівної пожежі 2019 року меса. >>
12-15 метрів заввишки, в незвичайному кольорі, вже за кілька днів у Києві з’явиться всіма очікуваний символ новорічних свят — різдвяна ялинка. >>
Служба безпеки затримала настоятеля одного із храмів Харківської єпархії УПЦ (МП), який підозрюється у роботі на ворога. >>