У Хмельницькому співпрацювали «фейкова міськрада» і Шарій

20:09, 07.04.2021
У Хмельницькому співпрацювали «фейкова міськрада» і Шарій

У "депутатів" незаконно створеної "Хмельницької міської ради" проведено низку обшуків.

Служба безпеки України розслідує створення у Хмельницькому «фейкової міської ради», чиї псевдодепутати виконували завдання з Росії і співпрацювали з українофобом Анатолієм Шарієм.

 

Як повідомляє, про це інформує прес-центр СБУ в середу.

 

Зазначається, що у "депутатів" незаконно створеної "Хмельницької міської ради" проведено низку обшуків. Слідство встановило, що діяльність псевдодепутатів координували спецслужби РФ. Вони також активно співпрацювали з проросійським пропагандистом Анатолієм Шарієм, якому СБУ повідомила про підозру у державній зраді.

 

Слідчі перевіряють інформацію про причетність підозрюваних до діяльності, спрямованої на захоплення державної влади і повалення конституційного ладу.

 

Під час обшуків у представників незаконно створених "органів місцевого самоврядування і державної влади "Республіки Україна" та "територіальної громади міста Хмельницький" правоохоронці виявили:

 

статути фейкових псевдоутворень;

печатки і бланки;

протоколи засідань;

розпорядження, посвідчення і листування самопроголошених органів;

агітаційні матеріали.

 

Також вилучено картки платіжних систем РФ, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку та інші матеріали, які будуть долучені до матеріалів справи.

 

 

Триває досудове розслідування за ст. 109 (дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

 

Як повідомляла «УМ», 16 лютого Шарію повідомили про підозру у державній зраді. Після того, як він двічі не з'явився на допит в СБУ, його оголосили в розшук.

Тоді як Міністерство юстиції подало позов про заборону "Партії Шарія", ґрунтуючись на порушення в діяльності партії, виявлених правоохоронцями.