Зеленський вітає християн західного обряду із Великоднем на карантині

11:12, 04.04.2021
Зеленський вітає християн західного обряду із Великоднем на карантині

Це вже другий Великдень, який українці проводять вдома. (Фото з ФБ-сторінки Володимира Зеленського)

Президент Володимир Зеленський привітав зі Святом Великодня християн західного обряду у неділю, 4 квітня.

 

Як повідомляє Україна молода, привітання розміщене на офіційній сторінці Глави держави.

 

"Україна стала домом для понад ста національностей. У нас проживають носії різних мов, представники самобутніх культур і різних релігійних конфесій. Сьогодні віряни західного обряду відзначають Великдень. Це свято символізує утвердження життя, яке є найбільшою цінністю для кожного цивілізованого суспільства. Це привід провести час з рідними та обмінятися позитивними емоціями, що допомагають нам долати найрізноманітніші життєві виклики. А їх вистачає", - вважає президент.

 

При цьому, Зеленський підкреслив, що пандемія, яка вже понад рік впливає на наше життя обмеженнями, від якої не можна втекти, і досі є викликом для всіх нас.

 

«Це вже другий Великдень, який ми мусимо провести вдома і заради власного ж здоров’я та здоров’я рідних дивитися богослужіння по телебаченню та в соцмережах, а не відвідувати церкви. "Пам’ятайте: молитва сильна і вдома. І цей новий виклик – випробування, з якого ми обов’язково вийдемо сильнішими. Це час, щоб на мить зупинитися і згадати про важливість спілкування та взаємної підтримки. А ще – розуміння між людьми, поваги та прийняття нового, викликів та інакшості», - каже глава держави.

 

Зеленський уточнив, що йдеться не лише про святкові дні. З наших щоденних установок формуються пріоритети. Зрештою, і цінності, які визначають настрій суспільства, його прагнення та акценти у планах на майбутнє.

 

"З нагоди Великодня бажаю вірянам західного обряду добробуту, здоров’я та віри, яка справджується і робить життя в розмаїтій Україні комфортнішим", - йдеться у привітанні президента.

 

Також із Великоднем християн західного обряду привітав прем'єр-міністр Денис Шмигаль:

 

"Сердечно вітаю християн західного обряду зі Святом Воскресіння Господнього. Атмосфера молитовного єднання в цей день зворушує своєю духовною величчю та переконує нас у невідворотній перемозі світла над темрявою, надії над зневірою, радості над журбою".

 

 Глава уряду побажав українцям, які відзначають це свято, "щирих, непідробних життєвих радощів, миру й злагоди".

 

Нагадаємо, 4 квітня християни західного обряду святкують Великдень. Християни східного обраду святкуватимуть Великдень 2 травня.

 

Як повідомляла "УМ", сотні вірян без масок молилися за припинення пандемії в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.