Ляшко застерігає: пневмонія через десятиліття стане невиліковною, а трансплантації - припиняться
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Британсько-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca змінила ринкову назву вакцини від COVID-19. Відтепер вона матиме важку для вимови назву Vaxzevria («Ваксзеврія»).
Зміни вже затверджено Європейською агенцією з лікарських засобів (EMA). До цього часу препарат був відомий під простою та милозвучною назвою «вакцина AstraZeneca» («Астра Зенека»).
«Перехід на постійну назву торгової марки є загальною практикою і планувався впродовж багатьох місяців», — сказано в пресрелізі, надісланому німецькій агенції dpa.
Як зазначає «Євроньюс», зі зміною назви не зникли старі проблеми вакцини, бо вміст флаконів залишився тим же. Нагадаємо, в середині березня близько половини країн ЄС призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca через низку смертей серед вакцинованих унаслідок утворення тромбів у судинах.
Після додаткової перевірки Європейська агенція з лікарських засобів порекомендувала 19 березня і далі застосовувати британсько-шведський препарат, визнавши його побічну дію несуттєвою у порівнянні з перевагами. Таку ж думку висловила і ВООЗ.
Але це не заспокоїло споживачів. Німецький постійний комітет з імунізації (STIKO) рекомендував, що (вже перейменований) препарат від COVID-19 AstraZeneca слід колоти лише людям, старшим 60 років. Причиною рішення є дані про рідкісні випадки венозного тромбозу.
У вівторок вакцинацію британсько-шведським препаратом призупинили в Берліні і Мюнхені після того, як медики зафіксували понад 30 випадків утворення тромбів у щеплених громадян.
Дев’ять людей померли. В їх числі жінки у віці від 20 до 63 років.
У Канаді вивчають дані про утворення тромбів у великих судинах при порушенні згортання крові у вакцинованих. Імунізація людей до 55 років AstraZeneca припинена.
Шеллі Дікс, заступниця глави Національного консультативного комітету Канади з імунізації, повідомила: «Випадки, виявлені до цих пір у світі, в основному стосувалися жінок у віці до 55 років, хоча порушення спостерігалися і в чоловіків. Зміни в організмі відбувалися в період із 4-го по 16-й день після щеплення».
Про подібні інциденти в самій Канаді міністерство охорони здоров’я повідомлень поки не отримувало.
Для молодших вікових груп AstraZeneca не застосовують у Франції, Фінляндії та Ісландії. У Швеції цю вакцину рекомендують тільки людям, старшим 65 років, у яких не спостерігаються важкі побічні ефекти. Тож зміна назви не усуває проблему. Хіба що виробник розраховує на те, що до вакцини з новим ім’ям буде менше недовіри в пацієнтів.
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Одному з підрозділів Національної гвардії, який зараз захищає Україну, черкащани передали на фронт сучасний мобільний шпиталь. >>
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
На отриманні хабаря у $2 тисячі в Києві правоохоронці затримали заступницю голови Центральної МСЕК, яка обіцяла військовозобов’язаному за цю суму оформити інвалідність. За даними джерел "Української правди" у правоохоронних органах, йдеться про 54-річну Ліану Левченко. >>
Спалах рідкісних грибкових захворювань стрімко шириться по всьому світу. Цьому сприяють наслідки пандемії Covid-19 та зміни клімату, адже грибки, схоже, адаптувалися до більш високих температур. >>
У рф вирішили сформувати штурмові підрозділи із засуджених, хворих на гепатит "В" і "С" та відправити на війну проти України. >>