Українців без паспорта рф позбавлено прав на окупованих територіях
Українці, які проживають на ТОТ і не отримали паспорт рф, із 1 січня 2025 року втратили низку прав. >>
Орієнтовна вибірка респондентів здійснюватиметься за списками виборців.
Міністерство охорони здоров’я найближчим часом планує провести дослідження щодо визначення кількості українців, які перехворіли на Covid-19.
Як інформує УМ, про це повідомив генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Роман Родина на прес-конференції в четвер, 18 березня.
Він зазначив, що таке дослідження проводитиметься за участі соціологів та медиків.
«Щодо SARS-CoV-2: найближчим часом планується проведення сероепідеміологічного дослідження таким чином, щоб встановити наявність антитіл до SARS-CoV-2. Це дозволить епідеміологам знати, яка кількість людей стикнулась з інфекцією. Тобто наявність антитіл класу G (які виробляються після одужання від коронавірусу) в людини свідчить, що людина тим чи іншим чином стикнулася з інфекцією Covid-19. Можливо, вона перехворіла безсимптомно, а таких випадків досить багато є, як свідчить світова практика. Можливо, що людина не зверталась до лікаря, і цей випадок захворювання пройшов повз систему епіднагляду. Але, провівши дослідження, ми зможемо реально розуміти, який відсоток населення стикнувся з коронавірусом, і оцінити реальну картину захворюваності», – сказав Родина, якого процитувала агенція УНІАН.
За його словами, підготовка дослідження перебуває вже на фінальній стадії, визначено, яким чином воно проводитиметься.
Родина поінформував, що орієнтовна вибірка респондентів здійснюватиметься за списками виборців.
«Обирається домогосподарство, туди виїжджає мобільна бригада, яка складається з соціологів і медичних працівників. Це не обов’язково для людини, тільки якщо вона бажає брати участь в такому опитуванні. Якщо згодна, то відповідає на певне опитування соціологів, дає інформаційну згоду, здає кров», – пояснив керівник Центру громадського здоров’я.
Він зазначив, що люди мають бути зацікавлені в участі в такому дослідженні, оскільки отримають результати аналізів на антитіла до коронавірусу.
«Кількість респондентів передбачається десь близько 9 тис. Потім дані домогосподарств опрацюють. Оскільки це рандомна (випадкова) вибірка, то вона може бути екстрапольована на всю територію України», – додав Родина.
Він підсумував, що таким чином епідеміологи зможуть дізнатися, скільки українців мають антитіла до SARS-CoV-2.
Як повідомляла УМ, в Україні почалася третя хвиля коронавірусу. Загалом за рік в Україні виявили 1 млн 504 тис. 76 людей з коронавірусом, з них 15053 за попередню добу. За цей же час від коронавірусу в Україні померли 29253 людини, а одужали – 1 млн 244 тис. 190.
Українці, які проживають на ТОТ і не отримали паспорт рф, із 1 січня 2025 року втратили низку прав. >>
Першу в Україні підземну передову хірургічну групу відвідав Президент України Володимир Зеленський. >>
Листування з особами, які пов'язані з працівниками ДБР, прокуратури області та митницею виявили в телефоні екскерівниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи. >>
Посадовців МСЕК і медустанов правоохоронці викрили в трьох областях України: за версією слідства вони були причетними до оформлення фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації. >>
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про вдосконалення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). >>
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>