З 1 березня в Україні заплановано підвищення пенсій на 11%, але не для всіх

11:55, 01.03.2021
З 1 березня в Україні заплановано підвищення пенсій на 11%, але не для всіх

У середньому зростання становитиме 300 грн.

З 1 березня для понад 8 мільйонів пенсіонерів в Україні відбудеться підвищення пенсій на 11%.

 

Як інформує УМ, про рішення уряду про індексацію повідомив раніше Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

 

“Вже з 1 березня в Україні почнеться індексація пенсій. Збільшення виплат складе 11%, або в середньому 300 грн. Підвищення пенсій стосуватиметься більш ніж 8 млн наших пенсіонерів”, — написав Шмигаль у Facebook.

 

За словами Прем'єра, уряд подав до парламенту законопроект, який чітко визначатиме автоматичну індексацію пенсій 1 березня. У запропонованому законопроекті передбачається, аби індексація пенсій з 1 березня здійснювалася всім без винятку категоріям пенсіонерів, включаючи і науковців, і військовослужбовців.

 

22 лютого уряд України схвалив постанову Кабінету міністрів “про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році”. Відповідно до постанови, у 2021 році індексація пенсій буде проведена з 1 березня.

 

17 лютого Кабмін затвердив бюджет Пенсійного фонду, у якому, зокрема, передбачено зростання пенсій у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати та їхня індексація.

 

Пенсійний фонд вже з початку цього року "дотаційний". Як дослідили аналітики, ПФУ вже у січні недорахувався надходжень від ЄСВ, тому був змушений знову брати позички в Держказначейства для фінансування незапланованого дефіциту, і більше, аніж може повернути. Так, у першому місяці року ПФ не повернув Держказначейству 3 млрд грн позики.

 

Фінансова самодостатність Пенсійного фонду в 2021 році, вказують аналітики, залежатиме від якості його бюджету. Та від того, коли буде ухвалено рішення про чергову індексацію пенсій у 2021 році. Чим раніше відбудеться індексація, тим більшими, як зауважується, будуть ризики зростання “діри” в бюджеті Фонду.

 

Кабмін затвердив бюджет Пенсійного фонду 17 лютого. З держбюджету до ПФУ передбачено спрямування 195,3 млрд грн.

 

До слова, у проекті бюджету на 2020 рік уряд планував витратити на покриття дефіциту Пенсійного фонду і виплату пенсій менше - 172,57 мільярда гривень. Однак, у 2020 році на тлі початку пандемії до бюджету вносилися зміни, і ці видатки сягнули 202,28 млрд грн.

 

І навіть при таких цифрах дефіцит Пенсійного фонду торік сягнув 13 млрд грн.

 

Додамо, при цьому в Україні майже 60% пенсіонерів отримують пенсію до трьох тисяч гривень.