Кримський міст опинився під загрозою руйнування через льодовий колапс

11:24, 22.02.2021
Кримський міст опинився під загрозою руйнування через льодовий колапс

Висота сніжного покриву у Керчі досягла 47 сантиметрів

Кримський міст між Росією та тимчасово окупованим півостровом опинився під загрозою руйнування. Причина – зледеніння Азовського моря та потужні снігопади.

 

Як інформує УМ, про це у Фейсбук написав Борис Пенчук.

 

Журналіст зазначив, що висота сніжного покриву у Керчі досягла 47 сантиметрів. Такою є ситуація і в Краснодарському краї Росії.

 

"Чи витримає цю весну "гордість" Путіна – Кримський міст? Азовське море замерзло, весь цей сніг лежить і пресується на поверхні льодового покриву, а це – величезна маса криги", --написав Пенчук.

 

Він заявив, що зазвичай, коли приходить тепло, то починається льодостав, а величезні брили криги залежно від напрямку вітру ходять з Чорного до Азовського моря та навпаки.

 

"Гарне буде випробування для Кримського мосту та його опор", – додав журналіст.

 

Пенчук також нагадав, що рух конструкцією через негоду перекритий уже протягом кількох днів. А неготовність Кримського мосту до екстремальних погодних умов визнають навіть кримські пропагандисти.

 

На ресурсі "Аргументи тижня – Крим" написали, що стратегічна споруда виявилася готовою до роботи лише в літніх умовах.

 

"Закрили рух Кримським мостом – його захищеності не вистачило, щоб протистояти негоді. Але ж під час відкриття йшлося про якусь супер-пупер протиожеледну систему, яка не завдає шкоди екології. І де вона?", - обурюються на окупованому півострові.

 

Та додають, що через відсутність паркувальних майданчиків автівки змушені стояти на "Тавриді", з'їздів з якої немає "деколи довгі десятки кілометрів".

 

Кримський міст - незаконна споруда між Кримом, окупованим Росією, та півостровом Тамань у Росії. Його довжина становить 19 кілометрів, вартість – 228 мільярдів рублів. Рух автомобілів по ньому відкрили 15 травня 2018 року.

 

Відтоді в окупантів часто виникають проблеми з мостом. Наприклад, на морській ділянці споруди один із залізничних прольотів нахилився та впав у воду. Ще одна проблема – Кримський міст поступово зміщується: одні об'єкти просідають зі швидкістю до 89 міліметрів за рік, інші – підіймаються зі швидкістю до 52 міліметрів у рік.

 

Кримський міст над Керченською протокою будували більш ніж чотири роки. Його автомобільна частина була відкрита в 2018 році. Україна, а також Євросоюз і США протестували проти будівництва Кримського мосту. Зведений над Керченською протокою міст - найдовша така споруда у всій Європі. Його протяжність становить 19 кілометрів. Будівництво Кримського моста обійшлося Росії в 228 млрд рублів (3,3 млрд євро в перерахунку).