Пропаганда в інтернеті: СБУ затримала шістьох проросійських агітаторів в різних містах України

13:18, 15.02.2021
Пропаганда в інтернеті: СБУ затримала шістьох проросійських агітаторів в різних містах України

Сепаратисти на власних сторінках заборонених соцмереж закликали до зміни меж державного кордону. (Фото СБУ)

Кіберфахівці СБУ викрили координовану з Росії міжрегіональну мережу з шести інтернет-агітаторів, які поширювали ворожу пропаганду проти України на Тернопільщині, Сумщині, Волині, Дніпропетровщині та у Миколаєві.

 

Проросійські агітатори закликали до повалення конституційного ладу та захоплення державної влади. Один з них навіть підбурював до фізичної розправи над правоохоронцями.

 

Як повідомляє Україна молода, про це інформує СБУ в понеділок.

 

Зазначається, що під час обшуків за місцями проживання зловмисників співробітники СБУ вилучили комп’ютерне обладнання і засоби зв’язку із доказами протиправної діяльності.

 

Так, мешканця Тернопільській області викрили на агітації в соцмережі до вчинення державного перевороту та порушення територіальної цілісності України. За даними слідства, зловмисник також закликав до фізичної розправи над посадовцями органів державної влади та правоохоронних структур.

 

Тоді як на Сумщині припинили незаконну діяльність мешканця Путивля, який поширював в Інтернет деструктивний контент щодо насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади. Встановлено, що матеріали для «статей» фігурант отримував через заборонені інтернет-ресурси.

 

Цим фігурантам слідчі органів безпеки повідомили про підозри за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

 

 

Ще трьом агітаторам з Миколаєва та Волині повідомлено про підозру за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

 

За даними слідства, зловмисники на власних сторінках заборонених соцмереж закликали до зміни меж державного кордону. Також встановлено, що двоє фігурантів з Волинської області скоординовано адміністрували інтернет-спільноти та використовували їх для деструктивного інформаційно-психологічного впливу.

 

Матеріали кримінального провадження направлено до суду, повідомляють в СБУ.

 

Крім того, у Дніпропетровській області співробітники СБУ викрили мешканця Нікополя на публічних закликах через інтернет до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності держави. Вирішується питання щодо повідомлення агітатору про підозру за ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України.

 

Як повідомляла «УМ», агенти ФСБ Росії планували викрасти і вивезти до Росії колишнього командувача Сил спеціальних операцій, генерал-лейтенанта Ігора Луньова. За це виконавцям пропонували 100 тисяч доларів.

 

Також оперативники СБУ затримали колишнього самопроголошеного «заступника міністра інформації» так званої «ДНР», який виїхав із окупованого Донецька і працевлаштувався політтехнологом у Києві.