Ціна на нафту досягла нового максимуму за останній рік

15:27, 05.02.2021
Ціна на нафту досягла нового максимуму за останній рік

У п’ятницю, 5 лютого, нафта досягла найвищого рівня за рік. Серед причин відновлення економіки та чергові скорочення видобутку країнами ОПЕК+.

 

 

Як інформує УМ, про це пише Investing.com

 

Нафта марки Brent подорожчала на 63 центи, або на 1,1%, до 59,47 долара після досягнення найвищого показника з 20 лютого минулого року (тоді ціна була на рівні 59,75 долара).

 

Американська нафта WTI подорожчала на 54 центи, або на 1%, до 56,77 долара. Востаннє дорожчою ціна була ще 22 січня 2020 року – 57,09 долара.

 

Нові замовлення на товари американського виробництва зросли більше, ніж очікувалося в грудні. Це вказує на відновлення обсягів виробництва, а відтак і економіки.

 

Конгрес США також рухається в напрямку прийняття економічних стимулів, ініційованих президентом Байденом.

 

"Умови все ще залишаються сприятливими для нафтових ринків. Нафта повинна знайти багато охочих покупців…", - сказав аналітик Джеффрі Халлі.

 

Розповсюдження вакцин проти COVID-19 підживлює надії на послаблення карантинних заходів, що збільшує попит на паливо. Хоча ОПЕК не очікує, що споживання нафти повернеться до допандемічного рівня до 2022 року.

 

Країни ОПЕК+ продовжують дотримуватися своєї політики скорочення видобутку нафти, що тримає ціну на досить високому рівні. У середу, 3 лютого, країни-учасниці домовилися продовжувати ці скорочення.