Володимир Зеленський посилить боротьбу зі зміною клімату

15:39, 13.12.2020
Володимир Зеленський посилить боротьбу зі зміною клімату

Володимир Зеленський розповів, що цього року Україна особливо гостро відчула негативний вплив від зміни клімату. (Фото Офісу президента)

Президент України Володимир Зеленський обіцяє, що Україна посилить свою участь у глобальній боротьбі зі зміною клімату.

 

Як повідомляє Україна молода, про це глава держави заявив під час Міжнародного саміту кліматичних амбіцій (Climate Ambition Summit), який відбувся в онлайн-форматі напередодні.

 

У саміті взяли участь понад 70 глав держав і урядів, які записали короткі відеозвернення з викладом "нових і амбітних" зобов'язань своїх держав за Паризькою кліматичною угодою.

 

У своєму відеозверненні Володимир Зеленський розповів, що цього року Україна особливо гостро відчула негативний вплив від зміни клімату: у низці регіонів тривала посуха знищила врожай, на сході країни сталися масштабні лісові пожежі, а на заході – руйнівні паводки.

 

"Кожен мешканець планети вже відчуває подих глобального потепління та зазнає втрат через пасивне ставлення до кліматичної політики", - наголосив президент України.

 

За його словами, Україна послідовно дотримується взятих на себе зобов'язань щодо ефективної імплементації Цілей сталого розвитку - 2030 і міжнародних кліматичних угод.

 

"Готуючись до Конференції сторін Паризької угоди у Глазго, ми опрацьовуємо другий національно визначений внесок. На цій основі ми розглядаємо мету з викидів парникових газів у 2030 році в усіх секторах економіки України в діапазоні від 36% до 42% у порівнянні з 1990 роком, тобто скорочення на 58-64%", - повідомив Зеленський.

 

Крім нових зобов'язань за Паризькою угодою, Україна також працює над удосконаленням механізмів державної фінансової підтримки кліматичної політики, зазначив він.

 

"Україна також прагне узгоджувати свою кліматичну політику та законодавство із Європейським зеленим курсом. Ми активізуємо співпрацю з ЄС у сферах енергоефективності, розвитку водневої енергетики та відновлюваних джерел енергії, справедливої трансформації вугільного сектору та розбудови національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів", - сказав президент.

 

І додав, що довгостроковою ціллю України є досягнення вуглецевої нейтральності.

 

Також, за словами Зеленського, триває процес перегляду Енергетичної стратегії України, яка передбачає розвиток відновлюваної енергетики, поступову заміну викопних видів палива, зокрема вугілля.

 

"Ми розпочали підготовку рамкової стратегії адаптації до зміни клімату України до 2030 року. Документ координуватиме роботу різних органів влади на національному й місцевому рівнях. Україна є й залишатиметься одним з активних і відповідальних учасників глобального процесу боротьби зі зміною клімату й захисту довкілля", - наголосив президент.

 

Міжнародний саміт кліматичних амбіцій (Climate Ambition Summit) - 2020 присвячений п'ятій річниці Паризької кліматичної угоди (2015) і підготовці до наступної кліматичної конференції ООН зі зміни клімату (СОР26), яка відбудеться в Глазго (Велика Британія) в листопаді 2021 року.

 

Головують на заході прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, президент Франції Еммануель Макрон, прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте, президент Чилі Себастьян Піньєра і генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

 

Згідно зі статтею 4 Паризької угоди, сторони мають повідомляти свій національно визначений внесок кожні п'ять років, вказуючи на прогрес порівняно з поточним внеском, та відображати найбільш можливі амбіції та відповідні можливості у світлі національних обставин. Відповідно до першого національно визначеного внеску України до Паризької угоди, наша країна взяла на себе зобов’язання не перевищити 60% у 2030 році від рівня викидів парникових газів у 1990 році (або скорочення на 40% від 1990 року без урахування сектору "Землекористування, зміни в землекористуванні та лісове господарство").

 

Як повідомляла «УМ», генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав всі країни світу оголосити "надзвичайний кліматичний стан".