Черговий воєнний злочин рф: поблизу Селидового рашисти розстріляли 4 полонених бійців НГУ, фото
На Донеччині, поблизу міста Селидового, вояки російської армії розстріляли чотирьох українських військовополонених Національної гвардії України. >>
Марків розповів про те, що було у в'язниці
Нацгвардієць Віталій Марків летів до Італії і не відчував ніякої загрози.
Як інформує УМ, про це він сказав в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера", пише 24 канал.
У 2017 році Марків разом з дружиною прилетів до Італії, де живе його мати з вітчимом. В аеропорту ніяких проблем не виникло, однак вже на виїзді зі стоянки, що розташована біля летовища, їхню машину зупинили правоохоронці Італії.
"Під'їхали ще 4 машини з працівниками італійської поліції та стався арешт. Одягли кайданки… Життя зупинилося на цій точці – приземленні в Італію", - зізнався Марків.
За його словами, після затримання нацгвардійцю не пояснили причину затримання та одразу не висунули звинувачення. Правоохоронці, мовляв, просто хотіли перевірити документи.
Марків також розповів і про те, що було у в'язниці
Допит, за словами Марківа, почався безпосередньо у в'язниці. Під час слідчого процесу, що тривав приблизно 10 місяців, українцю змінили 28 співкамерників. За догадками нацгвардійця, ці чоловіки повинні були розговорити його.
Як сказав Марків, прокурор просив у судді покарання у вигляді 17 років арешту, але суддя через "неспівпрацю з органами слідства" призначила 24 роки.
"Це словами не передати. Їхнє розуміння співпраці зі слівдством не є коректними. Вони хотіли від мене таку інформацію, яку я не був у змозі надати", - пояснив Марків.
Він додав, що як військовослужбовець України не міг надати ту інформацію, яку хотіло слідство і суд.
Як повідомляла УМ, Віталій Марків після поверненння продовжить службу в Нацгвардії.
Як повідомляла УМ, у 2019 році суд в італійському Павія визнав Марківа винним і засудив до 24 років ув'язнення.
Українця визнали винним в загибелі італійського фотографа Андреа Роккеллі та російського перекладача Андрія Миронова під Слов'янськом на Донбасі у 2014 році.
3 листопада Апеляційний суд Мілана провів заключне засідання у справі нацгвардійця Віталія Марківа. Його повністю виправдали та відпустили на волю. Віталій Марків вийшов на волю з італійської в’язниці в ніч на середу.
4 листопада літак з нацгвардійцем приземлився в Україні. На аеродромі Нацгвардії на Марківа чекали родичі, дружина, друзі та багато журналістів. Також на місці події була поліція та Нацгвардія. На летовище прибув і заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
На Донеччині, поблизу міста Селидового, вояки російської армії розстріляли чотирьох українських військовополонених Національної гвардії України. >>
Ще 103 воїнів вдалося повернути в Україну з російського полону. 82 рядових та сержантів. 21 офіцер. Захисників Київщини, Донеччини, Маріуполя та "Азовсталі", Луганщини, Запоріжжя, Харківщини. >>
Командувач Національної гвардії України Олександр Півненко відвідав підрозділи НГУ, які виконують бойові завдання на важливих напрямках фронту. >>
Польові шпиталі, які Україна отримала від Королівства Нідерландів, вже використовують для потреб Національної гвардії. >>
Державними нагородами Президент Володимир Зеленський відзначив 384 представників офіцерського, сержантського й рядового складів Національної гвардії, Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Державної прикордонної служби України, сто з них – посмертно. >>
Місто Київ передасть найближчим часом 2650 тонн паливно-мастильних матеріалів Силам оборони та безпеки України. >>