Україна пропонує припинити конфлікт і демілітаризувати Донбас

09:05, 05.11.2020
Україна пропонує припинити конфлікт і демілітаризувати Донбас

Демілітаризацію треба зробити на початку 2021 року.

Голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук повідомив, що підготовлений Києвом "План спільних кроків" містить пропозицію про повне припинення конфлікту та демілітаризацію окремих районів Донеччини та Луганщини.

 

Як інформує УМ, Кравчук у коментарі "Інтерфакс-Україна" розповів, що демілітаризація має відбутися на початку 2021 року, аби створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.

 

"Перше, що ми пропонуємо зробити, – припинити обов'язково збройний конфлікт, і провести обов'язково повну демілітаризацію ОРДЛО. З цього потрібно починати. Тобто, всі збройні формування, найманці, озброєння – все повинно бути виведено з цієї території, незаконні збройні формування слід розпустити. І це потрібно зробити на початку 2021 року", - наголосив Кравчук.

 

Він додав, що після цього Україна повинна взяти під контроль кордон і забезпечити на цих територіях нормальну життєдіяльність.

 

"Тобто, складова безпеки стає головною, визначальною для того, щоб рухатися вперед", – зауважив очільник української делегації в ТКГ.

 

Водночас він зазначив, що важливо буде чітко врегулювати питання відповідальності для осіб, які брали участь у подіях, пов'язаних з війною на Донбасі. Також слід не допустити покарання для тих, на кому немає провини за вчинення злочинів.


"Це повинно бути зроблено шляхом ухвалення Верховною Радою відповідного законопроєкту, текст якого потрібно буде обговорити в робочій групі ТКГ із політичних питань. Нам потрібно, щоб питання відповідальності вирішували за законом, виважено, враховуючи ситуацію на Донбасі та досвід інших країн", – каже Кравчук.

 

Як пояснив він, тому що є злочинці та люди, які прийшли туди вбивати за гроші. Ось вони і повинні нести відповідальність. Натомість інші – нормально жити та працювати "на своїй, українській землі".

 

Україна наполягатиме також на: необхідності негайно забезпечити повний і безумовний доступ міжнародних організацій, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, до всіх утримуваних осіб. Це має бути зроблено до середини листопада 2020 року, а остаточне взаємне звільнення утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх" має відбутиися не пізніше ніж 15 грудня 2020 року.

 

СММ ОБСЄ повинна мати безпечний доступ до всієї території України, щоб виконувати свою місію.

 

До середини грудня має бути збільшено чисельниц склад СММ ОБСЄ на 1 500 людей. Щодо цього питання Україна звернеться до Постійної ради ОБСЄ.

 

Слід забезпечити, щоб Україна отримала повний контроль над конкретними ділянками українсько-російського кордону зі свого боку. Київ сподівається, що що і Росія, і Німеччина, і Франція підтримають таку пропозицію. Оскільки для спостереження над українсько-російським кордоном в Донецькій і Луганській областях необхідною є активна робота та постійне інформування.

 

Необхідно буде, щоб Рада ухвалила закон про особливості проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу. За словами Кравчука, потрібно підняти всі напрацювання в цьому напрямку, подивитися на їхній зміст і, врахувавши зміни, які відбулися, відповідне рішення.

 

Оскільки формулу Штайнмаєра обговорювали на зустрічі "нормандської четвірки" в грудні 2019 року в Парижі і взяли в роботу, то її не можна обійти стороною та необхідно також згадати в документі.

 

Кравчук пікреслив, що Кремль, зокрема президент Путін,ухвали низку рішень і документів, які є прямим втручанням в життя окупованого Донбасу. Зокрема, мовиться про спрощений порядок надання жителям цих територій російського громадянства. Тому українська сторона пропонуватиме, щоб такі рішення та документи було скасовано.