Конституційний суд в екстреному порядку, без попередження, оголосив про засідання щодо ринку землі.
Як інформує УМ, рішення на руки суддям не видавалося за три дні, як того вимагає регламент Конституційного суду. Засідання розпочалося о 12 годині, повідомляє «Главком» з посиланням на власне джерело.
Відомо, що подання до КСУ щодо закону про продаж землі зробили 46 депутатів. Це представники фракції «Батьківщина» разом із групою «За майбутнє».
Між іншим, ще у березні глава фракції «Батьківщина» у Раді Юлія Тимошенко заявила, що її політсила має намір звернутися до Конституційного суду для скасування закону про введення ринку землі.
У ніч на 31 березня Верховна Рада завершила розгляд поправок до проєкту закону № 2178−10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» та ухвалила його у другому читанні як закон.
Ринок землі вступить в дію з 1 липня 2021. Тобто, коли посткоронавірусна паніка спаде і всі повернуться до нормального життя.
Перші два роки землю зможуть купувати лише фізичні особи-громадяни України і не більше 100 гектарів в одні руки.
Після цього — наступні два роки землю зможуть купувати, як і передбачається базовою моделлю, українські юридичні особи не більше 10 000 гектарів в одні руки.
Землі сільськогосподарського значення державної та комунальної власності продаватися не будуть (принаймні перші два роки мінімум).
Продаж іноземцям — як і було вирішено раніше — після референдуму.
Перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко напередодні пообіцяв, що вступ у силу закону «Про обіг землі» не буде відкладено до наступного року.
Як повідомляла УМ, раніше народні депутати України, при заблокованій трибуні й крики “Ганьба!”, ухвалили в першому читанні законопроект 2178-10 щодо запровадження ринку землі.
Як повідомляла УМ, відповідно до останніх соціологічних опитувань групи «Рейтинг», 73% українців не підтримують запровадження ринку землі. У вересні опитування про ставлення до ринку землі проводив фонд «Демократичні ініціативи». Відповідно до результатів цього опитування, 56% громадян підтримували право українців на продаж землі, а 28% були проти цього.
Зеленський запевнив аграріїв, що після земельної реформи купувати й продавати землі сільськогосподарського призначення зможуть тільки українські громадяни та вітчизняні компанії.
20 грудня 2018 року Верховна рада схвалила продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року. Законопроект №9355-5 підтримав 231 народний депутат.
Зеленський розпорядився, щоб уряд підготував, а парламент ухвалив до 1 грудня законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення та скасував мораторій на продаж землі.