Українці відповіли на п’ять питань від Зеленського

09:59, 26.10.2020
Українці відповіли на п’ять питань від Зеленського

Опитування президента проводилося поблизу 69% дільниць

Соціологи спілкувалися як з тими, хто брав участь в опитуванні, так і з тими, хто голосував на виборах, але не брав участі в опитуванні, їх запитали те саме


Соціологічна група «Рейтинг» під час проведення екзит-полу на місцевих виборах опитувала також тих, хто відповідав на запитання у межах всенародного опитування, яке ініціював президент України Володимир Зеленський. Дані свого дослідження соціологи оприлюднили увечері в неділю, після закриття виборчих дільниць.

 

Згідно з даними екзит-полу, право України на використання гарантій безпеки визначених Будапештським меморандумом, підтримують 78% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 10% - не підтримують, 12% - не змогли відповісти. Водночас, серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні — 56% підтримують її, 13% - не підтримують, 31% - не змогли відповісти.

 

Легалізацію канабісу в медичних цілях для полегшення болю важкохворих підтримують 70% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 24% - не підтримують. Серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні — 52% підтримують її, 28% - не підтримують, 20% - не змогли відповісти.

 

Ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах підтримують 81% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 16% - не підтримують. Серед тих, хто не брав участь в опитуванні — 63% підтримують її, 21% - не підтримують, 16% - не визначилися.

 

Ідею скорочення кількості народних депутатів до 300 підтримують 95% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 4% - не підтримують. Серед тих, хто не брав участь в опитуванні — 81% підтримують її, 7% - не підтримують, 13% - не визначилися).

 

Водночас ідею створення вільної економічної зони на території Донецької і Луганської областей підтримують 45% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 43% - не підтримують, 12% - не визначилися. Серед тих, хто не брав участі в опитуванні — 33% підтримують її, 39% - не підтримують, 28% - не визначилися.

 

Опитування президента проводилося поблизу 69% дільниць, на яких працювали соціологи. На тих дільницях, де опитування президента не проводилось — 67% відповіли, що взяли б участь у ньому, якби воно проводилось.

 

Загалом в опитуванні президента найбільше брали участь виборці партії «Слуга народу» (63% - брали, 37% - ні), а найменше — виборці партії «Європейська солідарність» (27% - брали участь, 73% - ні).

 

Дослідження проходило 25 жовтня серед населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

 

Вибіркова сукупність — 9947 респондентів. Серед них 1200 респондентів методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів (опитування тих, хто не голосував на виборах). Помилка репрезентативності: не більше 2,8%. А також 8747 респондентів, які взяли участь у виборах, на виході з 140 виборчих дільниць, відібраних випадковим чином із дотриманням принципу рівномірності. Для випадкового відбору респондентів була застосована методика сталого кроку. Помилка репрезентативності: не більше 1,4%.

 

Як повідомляла УМ, провладній партії «Слуга народу» не вдалося повторити рекордний результат парламентських перегонів-2019 на місцевих виборах-2020. «Слуги» не змогли здобути перше місце до переважної більшості міськрад 14 великих міст України