Сенсаційна заява в суді «слуги» Дубінського: «Зеленського президентом зробив Кремль», фото
Нардеп-«слуга» Олександр Дубінський заявив, що за виборчу кампанію Володимира Зеленського платили росіяни. >>
Микола Злочевський у розшуку.
Офіс генпрокурора повинен закрити справу проти колишнього міністра екології часів Януковича Миколи Злочевського. Таке рішення ухвалив Печерський районний суд Києва.
Як інформує УМ, про це розповіли у "Судовому репортері" з посиланням на судову постанову від 1 жовтня.
Мовиться про кримінальне провадження, розпочате ще 17 листопада 2014 року щодо розкрадання стабілізаційного кредиту НБУ, виділеного "Реал-банку". 28 березня 2019 прокурор ГПУ Костянтин Кулик повідомив про підозру в цій справі низці колишніх топ-посадовців, у тому числі Злочевському. Саме в цій справі НАБУ і САП затримали фігурантів справи (але не самого Злочевського, який переховується) під час спроби передати для керівників антикорупційних органів рекордного хабара — 6 млн доларів за закриття справи.
Протягом 2019 року розслідування 7 разів зупинялося і відновлювалося. Пояснювалося це діями в рамках міжнародного співробітництва і розшуком підозрюваних.
У лютому 2020 справу Злочевського передано в НАБУ. У травні Вищий антикорупційний суд скасував рішення прокурора про зупинення розслідування. 12 серпня детектив НАБУ розслідування відновив.
На думку адвоката Петра Бойка, який представляє Злочевського, строки досудового розслідування у даному провадженні закінчилися і постанова детектива прийнята поза цим строком, а тому досудове розслідування є неможливим. Захисник звернувся із клопотанням на ім’я генпрокурора про скасування постанови детектива і закриття справи, але відповіді не отримав. Тому оскаржив бездіяльність у суді.
Суддя з’ясував, що детектив НАБУ клопотав про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні до 8 місяців, але в частині підозри щодо іншого фігуранта – Динника О.В. А про продовження строку досудового розслідування стосовно Злочевського інформації нема. На думку суду, строк розслідування у справі Злочевського закінчився ще 28 травня 2020 року.
Детектив НАБУ вважав, що строк досудового розслідування з 14 травня до 12 серпня, а саме 90 днів, був зупиненим. Однак 14 травня ВАКС скасував постанову про зупинення слідства і в засіданні були присутні захисник, прокурор і детектив.
Суд зазначив, що з огляду на порушення розумності строків є підстави для закриття справи, відповідно до КПК, не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати.
Нагадаємо, суд обрав колишньому міністру екології Миколі Злочевському запобіжний захід у вигляді арешту, але заочно, оскільки той у розшуку.
Ранііше Національне антикорупційне бюро оголосило Злочевського в розшук. Його обвинувачують за статтею "Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі, яка займає особливо відповідальне становище".
На початку липня НАБУ повідомило, що Злочевському оголосили підозру в організації надання хабаря керівництву антикорупційних органів.
12 червня детективи НАБУ заявили, що задокументували факт надання хабаря керівництву антикорупційних органів у 6 мільйонів доларів. Пізніше у САП уточнили, що йшлося про 5 мільйонів доларів, а ще 1 мільйон знайшли в автомобілі податківця, що був призначений йому як посередникові.
Як повідомляла «УМ», люди Злочевського пропонували за закриття провадження 6 мільйонів доларів керівнику САП Назару Холодницькому та керівництву НАБУ, щоб їхній патрон міг повернутися в Україну до дня народження 14 червня і відсвяткувати.
Хабар у розмірі 6 млн доларів — це рекордна сума пропонованого хабаря в історії України. Ці кошти тепер поповнять бюджет України.
Микола Злочевський виїхав з України наприкінці 2014 року після того, як набув статусу підозрюваного у незаконному збагаченні. У січні 2015 року ГПУ оголосила його у розшук. Восени 2016 року з сайту МВС була знята інформаційно-статистична картка про розшук ексміністра. Інформація про припинення розшуку була внесена на підставі надісланої з Генпрокуратури постанови про скасування державного розшуку Злочевського.
Нардеп-«слуга» Олександр Дубінський заявив, що за виборчу кампанію Володимира Зеленського платили росіяни. >>
Від 1 січня 2025 року Україна стала 125-ю державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду. >>
У Києві Шевченківський райсуд визнав Галину Шепелеву винною у пособництві у заволодінні 11-поверхового будинку у центрі Києва шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб. >>
У неділю, 1 грудня, Президент США Джо Байден оголосив, що помилував свого сина Гантера Байдена, якому цього місяця винесли вирок за злочини, пов'язані з незаконним обігом зброї та податковими правопорушеннями. >>
Цьогоріч минає 20 років від початку Помаранчевої революції — 22 листопада 2004 року українці вийшли протестувати проти масових фальсифікацій на тодішніх виборах президента, які нібито виграв віктор янукович. >>
Про підозру у державній зраді правоохоронці оголосили народному депутату України Євгенію Шевченку. >>