ВООЗ прогнозує до 9 тисяч хворих на COVID-19 щодня

12:56, 01.10.2020
ВООЗ прогнозує до 9 тисяч хворих на COVID-19 щодня

У ВООЗ кажуть, що так відбувається у всіх країнах, адже хворобу поки не викорінили.

Керівник офісу Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ярно Хабіхт заявив, що до кінця року в країні щодня фіксуватимуть 7−9 тисяч нових випадків зараження коронавірусом.


Як інформує УМ, інтерв'ю Суспільному він сказав, що в найближчі місяці число нових хворих щодня буде перевищувати 5000.

 

За його словами, так відбувається у всіх країнах, адже хворобу поки не викорінили.

 

«В Україні ще й досі спостерігається передача вірусу в громадах. Ми не звузили передачу до кластерного поширення (через соціальні зв’язки: сім'я, клас в школі, працівники одного відділу — ред.), до якого йде багато країн Європи. З наших досліджень ми знаємо, що лише кожна четверта особа регулярно миє руки. Також бачимо, що кожна третя особа не дотримується фізичної дистанції, коли відвідує різні заходи», — наголосив керівник офісу ВООЗ в Україні.

 

На запитання, як за його прогнозом, до кінця року зростатиме кількість випадків захворювання, Хабіхт відповів: «Важко давати якусь оцінку. Але якщо в грудні ми почнемо фіксувати більш ніж 9000 випадків у день, то я буду трохи більше стурбований», — резюмував він.


Станом на 1 жовтня в Україні знову зафіксували рекорд добової захворюваності на коронавірус: 4069 нових випадків, 64 людини померли 2 083 одужали.