Острів Джарилгач засмічують шаленими темпами неконтрольовані туристи

15:12, 04.09.2020
Острів Джарилгач засмічують шаленими темпами неконтрольовані туристи

Національний природний парк "Джарилгацький" поступово "обрастає" туристичною інфраструктурою.

Громадські та екологічні активісти закликають владу Херсонщини встановити реальний контроль за кількістю туристів у Національному природному парку "Джарилгацький".

 

Як повідомляє «Україна молода», про це йшлося під час "круглого столу" на тему: "Як врятувати заповідний острів Джарилгач від знищення?".

 

У заході взяли участь активісти, представники Міністерства довкілля, посадовці Держекоінспекції, співробітники Державної прикордонної служби, посадовці Херсонської ОДА.

 

"Головне, що рятує Джарилгач від того, на що перетворилася Кирилівка, це те, що до нього немає сухопутного сполучення. Тільки тому він на сьогоднішній день є найбільшим в Європі незаселеним островом. Але зараз там можна побачити десятки тисяч людей, купи сміття, ніякого контролю за тим, куди можна ходити, куди не можна", – наголосив голова правління ГО "Українська природоохоронна група" Олексій Василюк.

 

За його словами, в акваторії навколо острова ловлять рибу, креветок та червонокнижних крабів: "Нещодавно прикордонники вилучили 100 знарядь лову та звільнили з сіток 700 крабів, занесених до Червоної книги. Це абсолютне домінування підтримки традиційних промислів над усіма іншими завданнями національного парку, зокрема завданням обмежувати й контролювати антропогенний вплив".

 

Тоді як народний депутат Альона Шкрум каже, що лише за останні кілька років, які вона досліджує проблематику Джарилгача, ситуація суттєво погіршилася.

 

"На сьогодні на Джарилгач ходять великі пороми, переміщається маса людей, і потрапити туди дуже легко. За останні два роки дуже сильно погіршилася ситуація на острові. Стала критичною ситуація з біотуалетами, з пластиком, забрудненням, з великою кількістю людей, для яких просто не пристосовані ніякі умови, щоб вони там перебували, ночували, харчувалися, готували їжу, розводили багаття, викидали сміття тощо", – наголосила пані Шкрум.

 

Учасники "круглого столу" закликають владу встановити реальний контроль за кількістю відпочивальників та їхнім пересуванням островом.

 

"Я би хотів, щоб в найближчому майбутньому парк дійсно почав працювати саме як національний парк, виконувати якусь обмежувальну функцію, менеджмент територій", – каже пан Василюк.

 

На його думку, необхідно чітко визначити, який вилов морських біоресурсів законний, і як його відрізнити від незаконного.

 

Нагадаємо, що Указом Президента України від 11 грудня 2009 року було створено Національний природний парк "Джарилгацький".