Вчителі з 1 вересня стикнуться з роботою під час пандемії. Відтепер працівники школи мають дотримувати певних рекомендацій та слідкувати за безпекою дітей. Новий навчальний рік вперше розпочнеться в карантинних умовах, які означатимуть не лише обмеження, але й ретельний контроль за виконанням правил безпеки.
МОН надали рекомендації для вчителів, як їм працювати під час пандемії.
За рекомендаціями МОЗ, вчителі, які навчають учнів у "жовтій" або "зеленій" зоні можуть викладати свій предмет без масок, але вони таки повинні дотримуватися відповідної дистанції з учнями.
Натомість в "помаранчевих" регіонах епідеміологічної небезпеки вчителям рекомендують проводити урок у захисних щитках. В "червоних" зонах навчання має відбуватися дистанційно.
Окрім того, допуск вчителів на роботу відбуватиметься лише після проведення відповідного температурного скринінгу. Так, якщо в них температура вище ніж 37,2°C, їм заборонено працювати.
Також педагоги мають дезінфікувати руки антисептиками перед входом та виходом зі школи та обов’язково мити руки з милом після кожного уроку.
Зазначимо, що вчителі ще мають стежити за дотриманням правил безпеки у школі учнями та забирати їх до школи від батьків (батьки можуть заходити лише на територію школи, але не в саме приміщення.
Педагоги мають перед уроками запитати учнів про самопочуття та, якщо в класі є хворий, виявити ознаки захворювання та ізолювати цього учня.
Чи мають вчителі йти на самоізоляцію, якщо захворів учень в їх класі? Міністр охорони здоров'я Максим Степанов вважає: "Тут не треба самодіяльності. Лікар має визначити, якого ступеню були контакти з дитиною тощо", – каже він.
Чи відправлятимуть педагогічний колектив на самоізоляцію, якщо захворіє один вчитель? Очільник МОЗ каже, що якщо у навчальному закладі у якогось вчителя буде підтверджений випадок захворювання на коронавірус, рішення щодо відправки на карантин вчителя та педагогічного колективу, прийматиме епідеміолог.
"Лікар епідеміолог буде проводити розслідування і визначатиме, кого саме треба відправляти на самоізоляцію", – додав Степанов.
Як повідомляла УМ, батьки можуть самі обрати форму навчання для дітей - доступні традиційна, дистанційна, екстернатна або домашня форми.