Обмін полоненими: серед 100 осіб переважно кримські татари

12:15, 07.08.2020
Обмін полоненими: серед 100 осіб переважно кримські татари

В ОП прогнозують обмін за пару тижнів.

В рамках наступного обміну полоненими з проросійськими бойовиками планується звільнити близько 100 осіб.
обмін полоненими


Україна розраховує провести обмін полоненими з ОРДЛО найближчими тижнями. Планується, що він пройде в форматі 100 на 100 осіб.

 

Про це заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в інтерв'ю Reuters .

 

"Я сподіваюся, що це буде скоро. Я думаю, що вже за кілька тижнів (відбудеться обмін - ред.)", - заявив він.

 

За словами Єрмака, українська сторона подала ОБСЄ список з близько 100 осіб для обміну, майже таку ж кількість затриманих пропонують обміняти і бойовики.

 

Керівник ОП розповів, що президент Володимир Зеленський тиснув на російського лідера Володимира Путіна під час останньої телефонної розмови.

 

"Домовилися, що список буде надано, він уже переданий - це в основному кримські татари, яких незаконно утримують в Криму. Ми чекаємо на відповідь", - зазначив він.

 

Крім того, Єрмак розповів, що проросійські бойовики запропонували щонайменше три нових ділянки для розведення сил і засобів на Донбасі.

 

"Сьогодні ми дуже близькі, щоби домовитися про три, а може і п'ять нових ділянок (розведення сил, - ред.)", - додав глава ОП.

 

Нагадаємо, раніше представник Росії в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов звинуватив українську сторону в нібито зриві підготовки обміну утримуваними особами.

 

Як повідомляла УМ, 16 квітня, Україна провела обіцяний обмін полоненими з терористичними "Л/ДНР".