«ДоМудрувалася»: ексзаступницю голови ОП відправили під варту, застава – ₴20 млн
Ексзаступницю голови Офісу президента Ірину Мудру відправили під варту із заставою 20 мільйонів гривень. >>
4 серпня на складах порту Бейрута стався потужний вибух
Україна підготувала загін рятувальників, які готові вилетіти для допомоги у Бейрут, столиці Лівану, де стався потужний вибух у порту.
Як інформує УМ, про це заявив на засіданні уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
"Наші співчуття і слова підтримки всьому ліванському народові. Я попрошу МЗС постійно інформувати громадськість про ситуацію, чи немає серед постраждалих українців. У разі потреби - ми готові надавати всю необхідну допомогу. Україна вже звернулася до Ліванської Республіки з пропозиціями надання необхідної допомоги нашими рятувальниками. Відповідний загін готовий летіти у разі потреби", - сказав Шмигаль.
За його словами, наразі триває засідання уряду у Лівані і приймуть рішення, яка саме допомога їм потрібна.
Як повідомили в уряді, на даний момент, за даними посольства України у Лівані, немає інформації про постраждалих українців від вибуху у Бейруті.
Зі свого боку прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив "Польськоиу радіо", що польський уряд направить допомогу постраждалим від вибуху в столиці Лівану Бейруті.
"Вчорашній вибух у Лівані потряс не тільки Бейрут. Драматичні фотографії вибуху розійшлися світом. Ми не можемо і не будемо залишатися байдужими до подібних трагедій! Разом із міністром Маріушем Камінським із МВС і адміністрації ми вирішили направити допомогу Бейруту", - повідомив Моравецький.
За його словами Польща, зокрема, відправить до Лівану медичні матеріали. Крім того, штаб Державної пожежної служби Польщі оголосив про готовність негайно виїхати на рятувальні роботи в Ліван. У Польщі готові виїхати в Бейрут 39 рятувальників з 4 собаками, а також хімічний аварійний модуль.
"Після консультацій з ліванською стороною ми також відправимо досвідчених польських рятувальників, які неодноразово допомагали в місцях лих", - зазначив глава уряду Польщі.
Як інформувала УМ, 4 серпня на складах порту Бейрута, де протягом декількох років зберігалася аміачна селітра, стався потужний вибух. Понад 70 людей загинули, близько 4000 постраждали. Вибух був настільки сильним, що його почули у 240 км від Бейрута - на Кіпрі. Вибух уже порівняли з ядерним ударом.
Головний склад для зерна в Лівані в порту Бейрута був зруйнований вибухом разом з пшеницею всередині.
Ексзаступницю голови Офісу президента Ірину Мудру відправили під варту із заставою 20 мільйонів гривень. >>
У День Незалежності України, 24 серпня 2026 року, Національний банк України ввів у обіг пам’ятну монету "До 35-річчя Незалежності України". >>
Лише зберігши державу від зазіхань ворога у нас буде шанс продовжувати розбудовувати успішну Україну. В іншому випадку — зникне і держава, і нація, і ні про яку незалежність вже не йтиметься. >>
Українські відносини з Польщею та всією Європою можуть суттєво погіршитися, якщо до Національного пантеону України внесуть Степана Бандеру чи Романа Шухевича. >>
Європейська комісія в День Незалежності 24 серпня затвердила новий пакет оборонної підтримки України на €6,1 мільярда в рамках позики ЄС на 90 млрд євро. >>
Вночі 24 серпня Сили безпілотних систем повідомили, що уразили російські логістичні центри Ozon, ворожий багатоцільовий винищувач Міг-29 та ще десятки цілей в Росії та на тимчасово окупованих територіях. >>