На Житомирщині експонують понад сотню ляльок-мотанок під відкритим небом

16:47, 07.07.2020
На Житомирщині експонують понад сотню ляльок-мотанок під відкритим небом

Є ляльки заввишки 1,7 метра та по метру.

У селищі міського типу Любар, що на Житомирщині, до свята Івана Купала просто неба влаштували виставку ляльок-мотанок "Доторкнись до дива", де зібрали майже півтори сотні експонатів різних розмірів.

 

Як інформує УМ, про це повідомила начальник відділу культури, туризму та організаційно-масової роботи Любарської селищної ради Ніна Сторожук,  пише Укрінформ .

 

"Наша виставка "Доторкнись до дива" приурочена до свята Івана Купала і триває у центрі Любара на площі Незалежності. Тут зібрано 47 великих ляльок, 94 малі й ще є три заввишки 1,7 метра та три – по метру", – зауважила Сторожук.

 

За її словами, збирати експонати допомагали працівники сільських бібліотек та будинків культури. Частина ляльок-мотанок – це їхні вироби, а інші виготовили місцеві майстри.

 

 

Сторожук додала, що виставка розпочалася 6 липня і триває сьогодні, 7 липня. Через несприятливі погодні умови нині її експонуватимуть у фойє районного будинку культури. Натомість, якщо 8 липня не буде дощу, ляльки-мотанки покажуть жителям та гостям Любара на площі Незалежності.

Як повідомляла УМ, сьогодні християни східного обряду святкують Різдво Предтечі і Хрестителя Господня Іоанна, яке в народній традиції стало святом Івана Купала - одне з найбільш древніх і містичних слов’янських свят..