«Імпотенція» по-польськи: Туск не вважає Польщу ціллю російської ракети
Коментуючи інцидент з російською ракетою, що впала у Люблінському воєводстві, Польський прем'єр Дональд Туск зазначив, що немає підстав, що саме Польща була її ціллю. >>
Другий тур президентських виборів у Польщі має відбутися 12 липня
В другому турі президентських виборів у Польщі приймуть участь чинний президент Анджей Дуда та мер Варшави Рафал Тшасковський.
Як інформує УМ, про це повідомляє Onet.pl, про це свідчать результати екзи-полів, підготовлених Ipsos.
Згдіно екзит-полам, за чинного президента Анджея Дуду віддали голоси 41,8% виборців. Натомість, за опозиціонера Тшасковського – 30,4%.
На третьому місті – незалежний кандидат Шимон Головня. За ного віддало голоси 13,3% виборців. Ще 7,4% - у кандидата від ультраправої "Конфедерації" Кшиштофа Босака, 2,9% - від лівого кандидата Роберта Бедроня.
Сенсацією став низький результат лідера "селян" Владислава Косіяк-Камиша- згідно екзит-полам, за нього проголосувало лише 2,6%.
Решта кандидатів не набрали і одного відсотку.
Варто зазначити, що через епідемію коронавірусу голосування було дозволено і через пошту – це може дещо змінити результати. Також у зв'язку з пандемією COVID-19 вибори проводяться в санітарному режимі. На дільницю можна зайти тільки в масці, на вході встановлені санітайзери, кількість людей, які одночасно перебувають у приміщенні, обмежують.
Другий тур президентських виборів у Польщі має відбутися 12 липня. Як очікується, Анджей Дуда може розраховувати на голоси Босака, в той час, як решта кандидатів скоріш за все підтримують опозиціонера.
Коментуючи інцидент з російською ракетою, що впала у Люблінському воєводстві, Польський прем'єр Дональд Туск зазначив, що немає підстав, що саме Польща була її ціллю. >>
Туск і Зеленський обговорили багато двосторонніх питань, і серед них – історичний діалог між Україною та Польщею. >>
Соціологи також зафіксували зростання скептицизму поляків щодо військової підтримки України та погіршення ставлення до українців >>
11 липня 2026 року, у польський день пам’яті жертв Волинської трагедії, президент Польщі Кароль Навроцький виступив у прикордонному селі Радруж і заявив, що домагатиметься законодавчої заборони червоно-чорного прапора на території Польщі. >>
Президент України Володимир Зеленський і президент Польщі Кароль Навроцький провели зустріч на полях саміту НАТО в Анкарі 8 липня – це їхня перша відома комунікація після того, як Навроцький позбавив Зеленського ордена Білого Орла. >>
Розсекретити інформацію про військову допомогу Варшави Києву після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.вирішив Віцепрем’єр, міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш >>