Справа МН17: у Нідерландах навели новий доказ збиття літака ракетою «Бука»

13:57, 27.06.2020
Справа МН17: у Нідерландах навели новий доказ збиття літака ракетою «Бука»

Реконструкція з фрагментів лайнера, збитого російською установкою "Бук".

Прокуратура Нідерландів представила новий доказ у справі збитого над Донбасом у 2014 році літака MH17 під час судових слухань.

 

Зокрема, прокурори надали суду запис нових телефонних розмов, які доводять, що лайнер був збитий установкою "Бук", про яку говорили підозрювані під час судових слухань.

 

Як інформує «Україна молода», про це повідомляє NRC  у суботу.

 

Зазначається, що телефонні розмови на сьогоднішній день є найбільш конкретними доказами у справі MH17 щодо трьох російських і одного українського підозрюваних.

 

Новий запис показує, що проросійські сепаратисти думали, що збили український винищувач.

 

Так, о 16.48 вечора, незабаром після краху MH17 на сході України, підозрюваний Леонід Харченко телефонує підозрюваному Сергію Дубінському. "Ми вже на місці. Ми вже збили "Сушку" (український літак – ред)", - каже Харченко.

 

Пізніше ввечері, о 19.52, Дубинський телефонує підозрюваному Олегу Пулатову і запитує: "Скажіть, наш "Бук" стріляв чи ні?" Пулатов відповів: "Бук" збив "Сушку" після того, як "Сушка" збила "Боїнг".

 

Після цього Дубинський зателефонував до головного підозрюваного Ігоря Гіркіна, який очолював збройні сили самопроголошеної"ДНР".

 

Прокурори нагадали, що що ніяких інших літаків, крім MH17, 17 липня ніхто не збивав, а в уламках літака і тілах пасажирів були знайдені фрагменти від ракети "Бук".

 

Прокуратура представила нові докази в ході відповіді на слідчі запити адвокатів Олега Пулатова минулого тижня. Захист стверджував, що альтернативні сценарії - такі як можливість того, що MH17 був збитий українським винищувачем - не можуть бути виключені.

 

Однак, на думку прокуратури, існує так багато доказів, що вказують на російську ракету з "Бука", що інші версії не потребують подальшого розслідування.

 

Зазначимо, що 3 липня суд має повідомити, які побажання захисту були задоволені. Поки не ясно, коли почнеться розгляд справи по суті.

 

Як повідомляла "УМ", чергова сесія процесу у справі МН17 почалася після карантину на початку червня.