Підприємництво і фінансова грамотність: новий курс стане обов’язковим предметом
Із 2025 року курс «Підприємництво і фінансова грамотність» стане обов’язковою навчальною дисципліною для учнів 8-9 класів у закладах загальної середньої освіти >>
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання в Україні розпочинається 25 червня
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання в Україні розпочинається 25 червня. До тестування допускатимуть з температурою не вище 37,2 градуса, без ознак респіраторних хвороб. Маски видаватимуть на вході до пунктів проведення ЗНО.
Абітурієнти складатимуть тести з математики.
Як інформує УМ, про це повідомляє Міносвіти.
За даними відомства, на основну сесію ЗНО зареєструвалися 379 493 учасники, які обрали 1 227 154 тестування.
Першим абітурієнти складатимуть тест із математики. Для його проходження зареєструвалися 186 072 особи, для яких створено 12 618 аудиторій у 795 пунктах тестування, інформують в Українському центрі оцінювання якості освіти.
Аби уникнути скупчення біля входу до пункту тестування, допуск учасників розпочнеться о 9:50 і триватиме до 10:50.
Вимоги до пунктів тестування контролюватиме Держпродспоживслужба. Також діятиме супровід медиків та Нацполіції, будуть залучені інструктори не з груп ризику.
У запрошенні-перепустці зазначено проміжок часу, протягом якого учасникові ЗНО рекомендовано прибути до пункту тестування і пройти процедуру допуску, яка передбачає проходження термометрії й ідентифікації учасників ЗНО.
Для входу у пункт тестування учасник/учасниця має обов’язково подати три документи: оригінал Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання; паспорт або інший документ, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті; запрошення-перепустку для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, яке потрібно роздрукувати з інформаційної сторінки.
У разі непред’явлення Сертифіката; документа, що посвідчує особу; нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документа (для осіб, які пред’являють документ, оформлений іноземною мовою), або за умови надання копій цих документів чи електронної версії ID-картки у мобільному застосунку "Дія" абітурієнта, або запізнення учасника/учасницю не допустять до пункту ЗНО, наголошують в УЦОЯО.
Учасникам тестування радять мати з собою 2–3 ручки з чорнилом насиченого чорного кольору та пляшечку з питною водою без етикетки, засоби індивідуального захисту, які абітурієнт зможе покласти на свій робочий стіл і за потреби скористатися.
Під час проходження тесту абітурієнт не може мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.
Учасникам ЗНО під час проходження тесту з математики заборонено користуватися лінійкою, олівцем, циркулем, калькулятором тощо.
Наступне ЗНО відбудеться 30 червня – це буде тестування з української мови та літератури, потім 2 липня – з фізики, 6 липня – з іспанської, німецької та французької мов, 7 липня – з англійської мови, 9 липня – з історії України, 13 липня – з біології, 15 липня – з географії та 17 липня – з хімії.
Водночас, у зв'язку з надзвичайною ситуацією через ускладнення паводкової обстановки у Івано-Франківській, Чернівецькій та Львівській областях УЦОЯО радить учасникам ЗНО з цих регіонів скласти тестування в додаткову сесію ЗНО.
Додаткова сесія ЗНО має пройти з 23 липня до 11 серпня.
Міністерство освіти та науки спільно з ЮНІСФ, Посольством Швейцарії в Україні та групою "Нафтогаз України", забезпечили всі пункти тестування необхідними засобами індивідуального захисту та дезінфекції. Було закуплено та доставлено в області 3 млн 230 тис. 104 медичні маски, 3 250 безконтактних термометрів, 11 630 комплектів захисту для медиків, 104 382 літри антисептиків і 28 100 літрів дезинфікуючих засобів для обробки поверхонь.
Загалом до проведення ЗНО залучено 242 тис. 650 працівників і 11 630 медиків.
Із 2025 року курс «Підприємництво і фінансова грамотність» стане обов’язковою навчальною дисципліною для учнів 8-9 класів у закладах загальної середньої освіти >>
Політику примусової інтеграції українських дітей з тимчасово окупованих територій продовжує російська окупаційна влада >>
Один із способів подолання освітніх втрат, який передбачає надання учням додаткового року навчання в тому самому класі запропонувала освітній омбудсмен Надія Ліщик. >>
У Міноборони України готують документи, аби звільнити генерал-лейтенанта Павла Ткачука з посади начальника львівської Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного. >>
Після відставки з МЗС України колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба влаштувався на нову роботу. >>
Для пошуку освітніх можливостей для ветеранів Міністерство освіти і науки України запустило нову платформу. >>