Україна стала учасницею партнерства розширених можливостей НАТО

17:38, 12.06.2020
Україна стала учасницею партнерства розширених можливостей НАТО

Україна звернулася до НАТО з проханням про участь у Програмі розширених можливостей 1 листопада 2019 року.

Україна здобула статус партнера з розширеними можливостями НАТО.

 

Як інформує УМ, про це повідомив у Twitter глава МЗС України Дмитро Кулеба..

 

"Цей день настав. Я дуже вдячний нашим партнерам в Альянсі за те, що вони зробили це можливим. Україна нарешті здобуває заслужений статус партнера з розширеними можливостями НАТО. Ми робимо один одного сильнішими", - повідомив Кулеба.

 

Водночас, як повідомляє пресслужба Альянсу, цей статус є частиною партнерської ініціативи НАТО щодо взаємодії, метою якої є підтримка і поглиблення співпраці між союзниками і партнерами, які внесли значний вклад в операції та місії під проводом НАТО.



"Як партнер НАТО Україна надала війська для операцій союзників, в тому числі в Афганістані і Косові, а також для Сил реагування і навчань НАТО. Союзники високо цінують цей значний внесок, який демонструє прихильність України євроатлантичній безпеці", - пояснили у НАТО рішення прийняти Україну до програми.

 

Будучи партнером із розширених можливостей, Україна отримає вигоду від індивідуальних можливостей, які допоможуть підтримати її внесок, пояснили у НАТО. Це включає розширений доступ до програм і вправ із взаємодії, а також більш широкий обмін інформацією.

 

"Це рішення визнає значний внесок України в місії НАТО і демонструє незмінну відданість Альянсу своїм партнерствам, незважаючи на пандемію COVID-19", - прокоментувала речниця НАТО Оана Лунгеску.


Україна зараз є одним з шести партнерів із розширених можливостей разом з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією.

 

Кожен з партнерів має індивідуальні відносини з НАТО, засновані на секторах, що становлять взаємний інтерес.

 

У НАТО окремо підкреслили, що цей статус не впливає на рішення щодо членства країни в Альянсу.

 

"Союзники по НАТО продовжують заохочувати і підтримувати Україну в її зусиллях із проведення реформ, в тому числі в сфері безпеки і оборони, цивільного контролю і демократичного нагляду, а також в боротьбі з корупцією", - резюмували в Альянсі.

 

Україна звернулася до НАТО з проханням про участь у Програмі розширених можливостей 1 листопада 2019 року.

 

На початку травня 2020 року віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко заявив, що Україна готова приєднатися до програми. 

 

Нагадаємо, як повідомив глава міноборони Андрій Таран, в Україні розробляється програма переходу на сучасні види озброєнь.

 

Також на початку червня нардепи підтримали законопроект про зміну військових звань за стандартами НАТО.