Трамп розриває відносини з ВООЗ

22:02, 29.05.2020
Трамп розриває відносини з ВООЗ

Дональд Трамп остаточно розриває відносини з ВООЗ.

Президент США Дональд Трамп оголосив, що країна розриває відносини із Всесвітньою організацією охорони здоров'я. При цьому, кошти, які Штати витрачали на ВООЗ, підуть на фінансування інших міжнародних організацій.

 

Як передає «Україна молода», про це Трамп заявив на пресконференції в Білому домі в п'ятницю.

 

Зокрема, глава Білого дому заявив на адресу ВООЗ: «Оскільки вони не змогли провести реформи, про які їх просили і в яких була величезна потреба, ми сьогодні розриваємо наші відносини із Всесвітньою організацією охорони здоров'я і переправляємо її фінансування на інші міжнародні й варті того потреби у сфері глобальної охорони громадського здоров'я».

 

Американський президент також заявив, що «Китай має повний контроль над ВООЗ, хоча вона платить лише 40 мільйонів доларів на рік — тоді як США платять на рік приблизно 440 мільйонів доларів».

 

Зауважимо, що пан Трамп і раніше заявляв, що позбавить ВООЗ американського фінансування, зокрема, через недієве реагування на пандемію коронавірусу й китаєцентричність.

 

Так, 19 травня він надіслав Всесвітній організації охорони здоров’я лист-ультиматум і пригрозив повністю припинити її фінансування через погану роботу в умовах пандемії.

 

У листі Трамп дав ВООЗ 30-денний термін, аби та «суттєво покращила ситуацію». В іншому випадку, за його словами, ВООЗ ризикувала втратити мільйони доларів фінансування та членство США загалом.

 

Як повідомляла «УМ», США наразі лідирують за кількістю інфікованих та померлих від коронавірусу. У країні коронавірус підтвердили в 1 млн 768 тисяч 461 людини. З них одужали 498 725 пацієнтів, а від ускладнень померли 103 330 людей. Наразі там лікується понад мільйон людей.