Київщина послаблює карантин: автоперевезення відновляться з 26 травня

11:00, 25.05.2020
Київщина послаблює карантин: автоперевезення відновляться з 26 травня

У Київській області станом на 25 травня підтверджено 1437 випадків захворювання на коронавірус

У Київській області буде послаблений карантин. Зокрема, дозволять роботу міського, міжміського та обласного транспорту, роботу дитсадків, готелів та спортивні змагання.

 

Як інформує УМ, про це повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації Василь Володін на брифінгу.

 

 "Радий повідомити вам – з 26 травня у Київській області карантин пом’якшуємо", - сказав він.

 

За словами Володіна, при чіткому дотриманні вимог дозволять регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автотранспортом у міському, приміському та внутрішньо обласному сполученні. Зокрема, кількість пасажирів має дорівнювати кількості місць для сидіння, перед початком зміни салони потрібно дезінфікувати, а водії мають проходити температурний скринінг. Відстань між пасажирами та водієм має становити не менше метра або має бути захисний екран, крім того усі мають бути в масках.

 

Також можуть розпочати роботу дитячі садки за умови дотримання протиепідемічних заходів, і готелі.

 

Можуть проводитися спортивні заходи без глядачів і за умови, що буде не більше 50 учасників. Якщо учасників більше, то потрібне погодження з МОЗ.  

 

Релігійні заходи можливі за умови перебування у приміщені одної особа на 10 метрів і температурного скринінгу на вході. Крім того всі мають бути в масках, і має бути облаштоване місце дезінфекції рук.  

 

При цьому Володін наголосив, що жорсткий карантин можуть повернути, якщо захворюваність зростатиме.

 

У Київській області станом на 25 травня підтверджено 1437 випадків захворювання на коронавірус (у т.ч. 116 дітей та 247 медпрацівників (за весь період). Нових випадків за останню добу – 18.

 

Водночас, поки не готові до послаблення карантину Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Луганська, Львівська, Рівненська та Чернівецька області.

 

Ці регіони України не відповідають усім необхідним критеріям для послаблення протиепідемічних заходів, свідчать дані Міністерства охорони здоров'я.

 

 

Неможливість переходити на наступний етап зняття карантинних обмежень у цих областях пояснюється високою інцидентністю (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення), великою завантаженістю ліжкових місць у медзакладах та низьким охопленням населення ПЛР-тестуванням на коронавірус.


Як повідомлялося, Кабінет міністрів 20 травня ухвалив рішення про перехід на адаптивну модель карантину з 22 травня до 22 червня.

 

Станом на 25 травня в Україні лабораторно підтверджено 21 245 випадків COVID-19. За добу - 259 нових випадків.

 

Як повідомляла УМ, 22 травня у Київській обласній державній адміністрації заявили, що не будуть пом’якшувати карантин, оскільки один із чинників а саме кількість випадків заховарювання на кронавірус на 100 тисяч населення перевищує допустиму норму.