Окупанти прикриваються від вогню житловими кварталами у Василівці та Яковлівці

09:48, 25.05.2020
Окупанти прикриваються від вогню житловими кварталами у Василівці та Яковлівці

Прикривши себе від вогню у відповідь, ворожі артилеристи випустили 32 снаряди калібру по українських захисниках біля Кам’янки

Російські окупаційні війська розміщують артилерійські системи поруч із будинками, щоб прикрити себе від вогню ЗСУ.

 

Про це у Facebook повідомляє пресцентр штабу Об'єднаних сил.

 

"Окупанти розмістили свої артилерійські системи поруч з будинками в населених пунктах Василівка та Яковлівка. Прикривши себе таким чином від вогню у відповідь, ворожі артилеристи випустили 32 снаряди калібру 122 мм по українських захисниках біля Кам’янки. А з території селища Байрак – три десятки 122 мм снарядів по позиціях Об’єднаних сил поруч з Новолуганським", - зазначається у повідомленні.

 

Водночас на вулицях окупованої Голубівки були помічені самохідні артилерійські установки 2С1 «Гвоздика». На очах переляканих містян загарбники неодноразово здійснювали демонстративне розгортання розрахунків на вогневих позиціях та підготовку до ведення вогню в напрямку Новотошківського. У разі відкриття вогню траєкторія снарядів проходила б над густонаселеними кварталами.

 

За повідомленнями український розвідників, російські найманці готують жителів північно-західних районів Донецька до примусової евакуації, що свідчить про підготовку наступних провокацій.


Як зазначають у пресцентрі, такі дії збройних формувань Російської Федерації очевидно мають на меті примусити підрозділи Об’єднаних сил відкривати вогонь у відповідь, щоб у подальшому звинуватити наших захисників у зриві Мінських домовленостей та обстрілах мирних жителів.

 

Об’єднані сили ніколи не вели, не ведуть і не будуть вести вогонь по будинкам мирних жителів та цивільній інфраструктурі. Така поведінка притаманна виключно окупаційним військам, додали у пресцентрі.

 

Як інформувала УМ, Білий дім вирішив перенести зустріч «Великої сімки» з початку червня на кінець місяця. Причина: лідери США, Канади, Великої Британії, Німеччини, Франції, Італії та Японії планували зустрітися віч на віч, а не у форматі відеоконференції.