В Івано-Франківську затримано хакера: продавав 773 млн вкрадених даних

11:44, 19.05.2020
В Івано-Франківську затримано хакера: продавав 773 млн вкрадених даних

Про хакера писали іноземні видання The Guardian, Forbes і Newsweek

На початку 2019 року хакер під іком Sanix опублікував на одному з форумів оголошення про продаж бази з 773 млн адресами електронної пошти і 21 млн унікальних паролів.

 

Як інформує УМ, про це повідомили в пресслужбі СБУ.

 

Про хакера писали іноземні видання The Guardian, Forbes і Newsweek, а телеканал Italia 1 присвятив йому цілий сюжет. База, яку він виставив на продаж, є найбільшою за всю історію масивом вкрадених даних.

 

"Фахівці встановили, що виставлена на продаж база об'ємом 87 гігабайтів є лише малою частиною кількості даних, якими він заволодів. Подібних баз вкрадених і зламаних паролів у хакера було щонайменше сім, загальний обсяг яких становив майже терабайт. У них входили персональні, в тому числі і фінансові, дані жителів ЄС і Північної Америки", - йдеться в повідомленні.

 

СБУ отримала інформацію, що всесвітньо відомим хакером Sanix може бути житель Івано-Франківської області. Кіберполіція зафіксувала за ним продаж баз даних з логінами і паролями до електронної пошти, пін-кодами банківських карт, електронних гаманців криптовалюти, рахунків PayPal та інших даних.

 

Готують оголошення підозри в несанкціонованому втручанні в роботу комп'ютерів. 

Як повідомляла УМ, за допомогою Telegram-боту злили базу з 26 млн водійських посвідчень. Служба безпеки України розпочала слідчі дії.