«Подарунки» Україні: ЄС «поховало» прискорений вступ, США й рф – голосують в унісон
Країни Європейського Союзу здебільшого відхилили ідею надати Україні план «зворотного членства» — побоюються, що ця реформа підірве довіру до процесу вступу. >>
Уперше за декілька років “Гетьман Сагайдачний” провів стрільби з пускового ракетного комплексу ПК-16.
Фрегат Військово-морських сил України "Гетьман Сагадачний", виконуючи стрільби у Чорному морі, помітив танкер Росії в районі Голіцинських газових родовищ.
Російський корабель спустив триколор із флагштока, щоб його не зафіксували українські моряки.
Крім того, український фрегат зауважив присутність у регіоні розвідувальних кораблів РФ. Таким чином, український флагман зафіксував порушення Росією міжнародного морського права, зокрема присутність її кораблів в окупованих і стратегічно важливих районах, інформує УМ з посилання на відео телерадіостудії “Бриз” Міноборони.
Український флагман виконував практичні стрільби з корабельної артилерійської установки та задачу зі знищення умовного противника з зенітної автоматичної артилерійської 30-міліметрової установки АК-630.
Уперше за декілька років “Гетьман Сагайдачний” провів стрільби з пускового ракетного комплексу ПК-16.
Однак, під час проведення стрільб екіпаж українського флагмана зафіксував порушення морського права та присутність кораблів російського флоту.
“Українські військові моряки зафіксували порушення морського права та присутність Чорноморського флоту РФ в окупованих і стратегічно важливих морських ділянках”, – йдеться в повідомленні.
При цьому кораблі РФ перебували в окупованих та стратегічно важливих ділянках Чорного моря.
“Окрім військових розвідувальних кораблів Російської Федерації, в районні Голіцинських газових родовищ, екіпаж флагману спостерігав за тим, як російський танкер, який рухався з окупованих морських районів, спустив триколорний прапор зі свого флагштоку, аби українські моряки його не зафіксували”, – резюмували військові.
Як повідомляла УМ, флагманський корабель українського флоту, фрегат "Гетьман Сагайдачний" вперше став на плановий технічний огляд у плавучий док суднорементного заводу в Чорноморську ще у березні.
Країни Європейського Союзу здебільшого відхилили ідею надати Україні план «зворотного членства» — побоюються, що ця реформа підірве довіру до процесу вступу. >>
У Силах оборони до експлуатації допущено ударний квадрокоптер "Пташка" українського виробництва - він вже активно застосовується захисниками. >>
Коаліція дієвців культури зауважує очевидну тенденційність у призначенні Ігоря Гладуна на посаду генерального директора Державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка», яке відбулося 3 березня 2026 року рішенням Державного агентства України з питань кіно. >>
Видатний український політичний і військовий діяч, головнокомандувач Української повстанської армії Роман Шухевич загинув 5 березня 1950 року в селі Білогорща поблизу Львова. У цю саму дату три роки потому помре Йосип Сталін >>
Від початку повномасштабного вторгнення російської федерації В Україні через міни та інші вибухонебезпечні залишки постраждала 1 тисяча 401 людина, з них 144 дитини. >>
Через панічні настрої та спекуляції щодо ситуації в Ірані формуються черги на українських заправках і зростають ціни на пальне. Але наразі це не пов’язано з реальною нестачею ресурсу. >>