Місія — бути поруч. Капелани понад 10 конфесій обговорили найболючіші питання служіння поряд із захисниками
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
Предстоятель ПЦУ Епіфаній запалює свічки Благодатним вогнем у Видубицькому монастирі. (Фото ПЦУ)
Православна церква на чолі з предстоятелем Епіфанієм витратила на благодійність кошти пожертвувані їй на оплату чартерного рейсу для доставки Благодатного вогню з Єрусалиму.
Тим не менше, Благодатний вогонь доставили для ПЦУ безкоштовно у світлу неділю Воскресіння Христового, 19 квітня.
Про це повідомляє «Україна молода» у неділю.
Як раніше повідомляло наше видання, митрополит Київський і всієї України Епіфаній запропонував використати ці кошти на боротьбу з коронавірусом, ніж винайняти чартер, який доставить благодатний вогонь з Єрусалиму до Києва.
І дійсно, напередодні Великодня ПЦУ придбала на пожертвувані благодійниками кошти УЗД-апарат для Київської міської дитячої клінічної лікарні №1 на вулиці Богатирській (Оболонь).
«Ми вирішили передати ті кошти, які могли бути витрачені на привезення Благодатного вогню, купивши УЗД-апарат для 1-ї клінічної дитячої лікарні, де лікують дітей, хворих на коронавірус», – заявив предстоятель ПЦУ спілкуючись із журналістами на території монастиря.
Втім, предстоятель помісної церкви прогнозував, що, ймовірно, ПЦУ все одно отримає Благодатний вогонь на свято Великодня: «Та все ж таки Благодатний вогонь, завдяки авіакомпанії МАУ, я вірю, що буде привезений і для Православної церкви України окремо».
І дійсно, митрополит Епіфаній таки зустрів Благодатний вогонь з Єрусалиму в Києво-Видубицькому Михайлівському монастирі столиці у неділю. Вогонь було доставлено до Києва за сприяння авіакомпанії МАУ та посольства України в Ізраїлі.
Як повідомляє пресслужба МАУ, амфора із пасхальним вогнем, поміщена у спеціальний прозорий контейнер, прибула до міжнародного аеропорту "Бориспіль" рейсом МАУ PS2612 о 10:15 ранку. Далекомагістральний Boeing-767, який привіз вогонь, виконував рейс Київ – Шанхай – Тель-Авів – Київ та доправляв гуманітарний вантаж медичного призначення з Китаю до Ізраїлю.
Водночас, у ПЦУ зазначають, що у зв’язку з карантинними обмеженнями роздача вогню вірянам не передбачена.
«Але ми не будемо розповсюджувати Благодатний вогонь серед вірян. Не будемо закликати, щоб не призводити до скупчень людей у храмах. Благодатний вогонь зійшов, він привезений – і цього достатньо», – наголосив предстоятель ПЦУ Епіфаній.
Також Епіфаній назвав безвідповідальним «у такий складний час закликати вірних до храму». Він висловив думку, що в умовах карантину ПЦУ достойно відсвяткує Воскресіння Христове, і парафіяни долучатимуться до богослужінь онлайн.
Як повідомляла «УМ», на відміну від ієрархів ПЦУ, керуючий справами РПЦ в Україні, митрополит Антоній закликав прихожан Московського патріархату, незважаючи на карантин, прийти до Свято-Воскресенського храму в Києві і запалити лампадки від Благодатного вогню, який привезли з Єрусалиму в суботу ввечері.
Зауважимо, що окремий чартер по Благодатний вогонь до Ізраїлю спорядила лише Російська православна церква в Україні.
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>
Днем військового капелана визначено дату 12 жовтня, у день вшанування пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського. >>
Переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024 оголосили в Україні: першість здобула вчителька початкових класів з івано-франківського Ліцею №7 Леся Павлюк. >>
На святкування єврейського Нового року (Рош га-Шана) до Умані прибули понад 33,5 тисяч паломників. >>