Українські суди переважно відмовляються штрафувати українців за порушення карантину станом на 6 квітня. Так, у 90% випадків судді відмовилися підтримати поліцію і не притягнули українців до адміністративної відповідальності.
Зокрема, лише у 32 випадках із 420 суди підтримали поліцію та оштрафували українців за порушення правил карантину.
Цю статистику засвідчує аналіз адвокатського об'єднання OK Legal, оприлюднений у вівторок.
Зокрема, адвокати порахували, що станом на 6 квітня в Єдиний державний реєстр судових рішень було внесено 402 постанови судів про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину.
З них:
212 постановами – матеріали справи повернуто до відділів поліції ГУНП для доопрацювання, оскільки протоколи про адміністративне правопорушення не відповідали вимогам Кодексу України про адмінпорушення;
10 постановами – матеріали справи направлені за належною підсудністю.
106 постановами – закрито провадження по справі стосовно особи у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення або в зв`язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення
7 постановами – закрито провадження у зв`язку з малозначністю скоєного правопорушення.
10 постановами – осіб звільнено від адміністративної відповідальності за малозначністю, обмежившись усним зауваженням, закривши провадження в справі.
32 постановами – осіб визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення.
Як повідомляла «УМ», президент України Зеленський закликає українців не перетворюватися на ображених дітей, яким заборонили їсти морозиво і вважає санкції за порушення правил карантину (від 17 тисяч гривень) набагато нижчими, ніж в країнах ЄС.
Партія «Європейська солідарність» заявила, що влада має не боротися з людьми, а захищати їх під час карантину. Тому встановлений розмір штрафів за порушення карантину в розмірі 17 тисяч гривень є неадекватним. «Боротися потрібно з вірусом, а не з людьми», - наголошують у «ЄС».