Дніпро, Запоріжжя, Перська затока: українські захисники успішно протидіють агресорам, і не лише в Україні
У понеділок до Йорданії та країн Перської затоки вирушили українські фахівці з перехоплення дронів. >>
Україна наполягає на всебічному та повному розслідуванні всіх обставин катастрофи літака Boeing-737-800 й виплаті відповідних компенсацій сім’ям загиблих згідно з нормами міжнародного права. На цьому наголосив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов,.
Про це повідомляє пресслужба РНБО.
"Україна очікує від іранської сторони неухильного дотримання всіх міжнародних вимог статті 26 Чиказької конвенції і Додатка 13 до неї у розслідуванні авіакатастрофи літака Boeing-737-800 української компанії "Міжнародні авіалінії України", який розбився 8 січня 2020 року в Ісламській Республіці Іран", - цитує пресслужба Данілова.
Україна, заявив секретар РНБО, "вкотре наголошує на своїй готовності до максимально тісної співпраці з іранською стороною у питанні розслідування причин трагедії та має для цього всі технічні і наукові можливості, зокрема в питанні дослідження "чорних скриньок".
"Сьогодні комісія з розслідування причин катастрофи продовжує роботу та працює в штатному режимі, ми на постійному зв'язку з нашими колегами, які перебувають в Ірані. Позиція України залишається незмінною: ми наполягаємо на всебічному та повному розслідуванні всіх обставин катастрофи й виплаті відповідних компенсацій сім'ям загиблих згідно з нормами міжнародного права", - підсумував Данілов.
Як повідомляла УМ, після оприлюднення в українських ЗМІ частини переговорів диспетчера з Ірану, у Тегерані заявили, що публікація запису цієї розмови вплине на відносини з Києвом, і додали, що такі дії "говорять про те, що більше ми їм ніяких матеріалів передавати не будемо".
Нагадаємо, раніше представник влади Ірану заявив, що розслідування авіакатастрофи літака МАУ може зайняти від одного до двох років. Також повідомлялося, що Тегеран має намір самостійно отримати дані самописців, що може зайняти до двох місяців.
Україна просить Іран передати їй «чорні скриньки» літака МАУ.
Іран відмовився від планів відправити «чорні скриньки» Україні
Нагадаємо, 19 січня в аеропорту “Бориспіль” приземлився літак з тілами українців, які загинули внаслідок авіакатастрофи літака МАУ в Ірані.
В аеропорту "Бориспіль" 19 січня відбулася церемонія вшанування пам’яті загиблих унаслідок катастрофи літака компанії "Міжнародні авіалінії України" в Тегерані.
У понеділок до Йорданії та країн Перської затоки вирушили українські фахівці з перехоплення дронів. >>
Для захисту американських військових баз у Йорданії Україна направила дрони-перехоплювачі та команду експертів. >>
У понеділок, 9 березня, ціни на нафту зросли більш ніж на 25%, сягнувши найвищого рівня з середини 2022 року, через скорочення поставок великими виробниками та побоювання щодо тривалих перебоїв у судноплавстві через ескалацію військових дій між США, Ізраїлем та Іраном. >>
Можливість відправити спецпризначенців до Ірану, щоб захопити його запаси збагаченого урану, обговорюють США та Ізраїль. >>
Безумовної капітуляції» вимагає Президент США Дональд Трамп відкидаючи будь-яку угоду з Іраном. >>
Під час засідання, на якому Асамблея експертів із 88 високопосадовців Ірану мали визначитися з кандидатурою нового Верховного лідера держави, Ізраїль атакував будівлю в якій вони зібралися. >>