Голова СБУ Баканов називає Богдана «смотрящім» за судами

13:00, 25.01.2020
Голова СБУ Баканов називає Богдана «смотрящім» за судами

У суботу, 25 січня 2020 року, на популярному Telegram-каналі "Трубу прорвало", присвяченому діяльності Державного бюро розслідувань (ДБР) за головування там Романа Труби, оприлюднено нові фрагменти розмов за участю перших осіб держави та керівництва Бюро "Трубу прорвало". В мережі з'явився запис розмови, в якій голова СБУ Баканов називає Богдана "смотрящім" за судами.

 

Йдеться як про стенограм, так і про аудіофайли, передає Еспресо.TV.

 

Один з оприлюднених файлів є уривком бесіди Труби та давнього приятеля президента Зеленського, чинного голови Служби безпеки України Івана Баканова.

 

Обідаючи з Трубою в кабінеті директора ДБР, очільник СБ України каже, що вважає керівника Офісу президента тим, хто стоїть на вершині корупційної піраміди в суддівській системі:

 

"Труба: В Адміністрації за судову систему відповідає колишній працівник з НАЗК?

 

Баканов: Угу. Дайте списки.

 

Баканов: Повинна бути перша справа проти якогось судді. Вони ж всі пишуться. Це ж не секрет. Вони всі в принципі зафіксовані. Але судова система працює таким чином, що вона потім всіх відпускає. Тобто опери всіх ловили, подавали в суд: бандюків, злодіїв в законі - а суд просто за хабаря відпускав. Потім підключилися прокурори, сказали: що це за фігня, а де ми? Почали відпускати їх трішечки раніше. Суд сказав: так не піде - вони домовилися. Потім міліція сказала: шановні, вибачайте, тоді навіщо ми їх будемо взагалі ловити? Ми їх краще не будемо за гроші ловити. І вони домовилися вже втрьох. Потім адвокати сказали: ви знаєте, шановні, а де тоді наш заробіток? Тому що ви багато чого порушуєте, коли неналежним чином виконуєте свої функції. І вони почали вчотирьох грабувати як бандюганів, так і чесних людей. Бо з’явилася корупційна зв’язка: адвокат, той хто розслідує, прокурор, суд. Потім до них п’ятий долучився - це голова Адміністрації. Як смотрящий від… (каже Баканов, показуючи пальцем вгору).

 

Труба: Добре".

 

ЧИТАТЙТЕ ТАКОЖ: Прорвало всю Зе-каналізацію: чи є автентичними записи із кабінету директора ДБР Романа Труби