ЄСПЛ визнав Росію винною у викраденні та ймовірній загибелі 20 росіян із кавказьких республік

11:11, 22.01.2020
ЄСПЛ визнав Росію винною у викраденні та ймовірній загибелі 20 росіян із кавказьких республік

21 січня Європейський суд з прав людини визнав РФ відповідальною за викрадення і ймовірну загибель 20 жителів республік Північного Кавказу у 2000 - 2006 роках і за нерозслідування цих злочинів.

 

Про це повідомляє видання "Крим.Реалії".

 

Рішення Європейського суду з прав людини було ухвалене одразу в кількох справах. Усі заявники стверджували, що їхні родичі та близькі - жителі Чечні, Інгушетії і Дагестану - були викрадені силовиками і зникли.

 

ЄСПЛ встановив, що у всіх випадках російська влада порушила статті 2 (право на життя) і 5 (право на свободу та особисту недоторканність) Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Відносно деяких заявників Росія і її державні структури також порушили статті 3 (заборона тортур і жорстокого поводження) і 13 (право на ефективний засіб правового захисту) згаданої конвенції.

 

Всім заявникам присуджена сукупна компенсація моральної шкоди загалом на 1 мільйон 600 тисяч євро (по 80 тисяч євро за одну зниклу людину). Деяким заявникам також присуджена компенсація матеріальної шкоди та судових витрат.

 

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН в Гаазі дав Росії час до 8 грудня 2020 року, аби вона підготувала відповідь на позов України щодо фінансування РФ тероризму на території нашої держави.

 

Нагадаємо, у січні 2017 року Україна подала проти РФ позов, у якому вимагає відшкодувати збитки за систематичні порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

 

Міжнародний суд ООН у Гаазі 19 квітня 2017 року видав рішення за Міжнародною конвенцією про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Так, Росія зобов’язана забезпечити дотримання прав кримських татар в анексованому Криму, дозволити діяльність Меджлісу та гарантувати доступність освіти українською мовою.

 

Водночас суд вирішив, що у порушенні норм Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму Україна не надала достатньо доказів проти РФ.

 

Україна звинувачує РФ у спонсоруванні незаконних збройних формувань, через діяльність яких постраждали люди під час катастрофи літака рейсу МН17, актів тероризму в Маріуполі, Краматорську, Волновасі. Україна вимагає відшкодувати збитки за збиття Малазійського боїнгу MH17.