У Міноборони на службу намагалася влаштуватися кримчанка з громадянством Росії та друзями у ФСБ

15:02, 21.01.2020
У Міноборони на службу намагалася влаштуватися кримчанка з громадянством Росії та друзями у ФСБ

Військова контррозвідка Служби безпеки України заявляє, що завадила працевлаштуванню на відповідальну посаду до Міністерства оборони України кримчанки з російським громадянством та зв’язками зі спецслужбами країни-агресора.

 

Про це у вівторок, 21 січня, інформують у пресцентрі СБУ.

 

Оперативники СБУ встановили, що протягом кількох років до тимчасової анексії Кримського півострова українка проживала за кордоном. Відразу після подій 2014 року жінка повернулася в Крим, де отримала російський паспорт нібито для оформлення нерухомості.

 

“Невдовзі вона переїхала до Києва. Проте осісти на материковій частині України не поспішала – вона не мала ані постійного місця заробітку, ні джерела доходів. У цей час кримчанка часто виїздила до Росії та до тимчасово анексованого півострова, де зафіксовані її контакти з представниками спецслужб країни-агресора. Саме після однієї з таких подорожей жінка раптово вирішила працевлаштуватися до Міністерства оборони України”, – йдеться у повідомленні речників СБ.

 

Зазначається, що жінка претендувала на одну із керівних посад у підрозділі департаменту держзакупівель відомства.

 

“Ця ділянка роботи передбачає доступ до секретної інформації в оборонній сфері та пряму комунікацію з високопосадовцями країн-членів НАТО“, – акцентують пресофіцери спецслужби.

 

Претендентка навіть встигла пройти кілька відбіркових етапів для остаточного зарахування на посаду, але проведена Службою перевірка встановила обставини, які несумісні з державною службою в Міноборони.

 

“Жінка “забула” вказати, що має російське громадянство, знайомих з ФСБ та не повідомила зміст розмов із ними. Співробітники СБУ провели з нею бесіду та попередили про кримінальну відповідальність за державну зраду”, – підсумували у спецслужбі.

 

Як повідомляла УМ, контррозвідка Служби безпеки України викрила та припинила підривну діяльність військовослужбовця однієї з бойових бригад Збройних сил України, дислокованої на Дніпропетровщині.