З 18 років: Зеленський підписав указ про призов в армію

13:04, 16.01.2020
З 18 років: Зеленський підписав указ про призов в армію

Президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби та строки проведення чергових призовів.

 

Відповідним є указ від 16 січня на сайті глави держави.

 

"Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу".

 

Датами призову визначено період з квітня по червень 2020 року та жовтень – грудень 2020 року.

 

Згідно з документом, планується призивати на строкову військову службу чоловіків, починаючи з 18 років.

 

Нагадаємо, жовтні 2019 року Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ініціювало повернення призову на строкову службу з 18 років.

 

Водночас у листопаді міністр оборони Андрій Загороднюк заявляв про бажання скасувати військовий призов.

 

За часів президентства Петра Порошенка існували певні розбіжності між законом "Про військовий обов’язок і військову службу" і президентськими  указами про призов.

 

Згідно із законодавством України, призову на строкову службу підлягають громадяни, яким "виповнилося 18 років та старші особи, які не досягли 27-річного віку". Згідно з останніми президентськими указами Порошенка, призивали громадян з 20 років.