Україна і НАТО остаточно узгодили проведення спільних навчань із захисту критичної інфраструктури в Чорноморському регіоні “Непорушна стійкість – 2020” (Coherent Resilience 2020).
Навчання відбудуться у жовтні 2020 року в Одесі.
Учасники з України та держав-членів НАТО протягом 5-9 жовтня відпрацьовуватимуть алгоритми дій у кризових ситуаціях, які можуть виникнути в Чорноморському регіоні. Мета – злагоджено, вчасно і грамотно реагувати на кібератаки, напади на порти, захоплення транспортних шляхів та інші загрози.
За даними “Європейської правди”, документ про співпрацю в середу, 15 січня, в Брюсселі підписали віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба та заступниця генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки посол Беттіна Каденбах.
“Нам потрібно більше навчань і більше спільних дій із НАТО. Сьогодні ми робимо ще один крок у цьому напрямку. Навчання також важливі для розбудови нашої системи національної стійкості у протидії гібридним загрозам”, – зауважив Кулеба.
Загалом у “Непорушній стійкості – 2020” візьмуть участь понад 200 фахівців.
З української сторони – представники понад 20 відомств, серед яких:
-
Рада національної безпеки і оборони України (РНБО);
-
Міністерство оборони;
-
Міністерство зовнішніх справ;
-
Міністерство внутрішніх справ та органи системи МВС;
-
Міністерство енергетики та захисту довкілля;
-
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства;
-
Міністерство інфраструктури;
-
Міністерство культури, молоді та спорту та інші.
-
Також долучаться НАК “Нафтогаз України”, Інститут стратегічних досліджень.
З боку Альянсу на навчаннях будуть представники центрів передового досвіду НАТО (зокрема – з енергобезпеки, кібербезпеки та морської безпеки), Представництва НАТО в Україні. Долучиться і Європейський центр досвіду з протидії гібридним загрозам.
Оцінюватиме взаємодію Вища морська школа США.
За результатами навчань вони оцінять сильні і слабкі сторони взаємодії, а детальний аналіз і рекомендації нададуть на початку 2021 року.
Нагадаємо, що це вже не перші спільні навчання України та НАТО. 2017 року українські органи влади разом з представниками НАТО відпрацьовували взаємодію з питань захисту критичної електроенергетичної інфраструктури.